Zemane, máme tě! ČT v pořadu Wollnera ukázala papír o prezidentovi

12. 2. 2019 13:54

Kancléř Mynář je v poslední době v hledáčku médií kvůli svému podnikání a jiným pochybením. Nyní se na něj zaměřili i Reportéři ČT s reportáží o Osvětimanech a kancléřově rybníčku i zbytku jeho podnikání. Podle nich Mynář profitoval z dotací přiklepnutých Osvětimanům a rybník, který v obci postavil, je dle úřadů černou stavbou. Sám Mynář to v pořadu, který uvádí Marek Wollner, popírá.

Zemane, máme tě! ČT v pořadu Wollnera ukázala papír o prezidentovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

V Osvětimanech podle reportáže Mynář vybudoval kromě své politické kariéry i penzion, sjezdovku a rybník, který užívá k zasněžování této sjezdovky. Ovšem ke stavbě rybníku dle ČT a mluvčího městského úřadu v Uherském Hradišti nedostal povolení, a tak se jedná o černou stavbu. Mynář je v obci zastupitelem za Stranu práv občanů – Zemanovce a vlastní údajně přes 130 pozemků s rozlohou více jak 22 hektarů.

Anketa

Podporujete přijetí eura? (Hlasování od 12.2.2019)

9%
91%
hlasovalo: 11385 lidí

V reportáži dále zaznělo, že už když se rybník před 13 lety hloubil, tak zaznívaly stížnosti z řad občanů. Vladislava Valová, jedna ze stěžovatelek, uvedla, že Mynář slíbil, že rybník bude v určité hranici od budov, což podle ní nesplnil, a nyní má dle reportáže praskliny na zdech ve sklepě a voda po stavbě sahala až ke druhému schodu a i dnes vyvěrá. I v dalších částech domu jsou podle Valové praskliny způsobené rybníkem.

Starosta Aleš Pfeffer, nestraník za SPOZ, se nechtěl na kameru bavit, ale tvrdil, že se o černou stavbu nejedná. Sám Mynář se vyjádřil pouze ve videu, kde řekl, že diváci ČT vědí, jak dlouhodobá záležitost jsou stavební řízení, a konstatoval, že ani po tak dlouhé době se nepodařilo anabázi uzavřít. Ale dle reportáže to není pravda, stavebník si o povolení nepožádal, učinil tak, až když úřad začal řešit odstranění nelegálně vybudované vodní plochy. K vyhodnocení má dojít letos.

Mynář ve videu tvrdí, že má znalecký posudek, jenž dokazuje, že k negativnímu vlivu na okolí nedochází. A stejné stanovisko má dle něj i odborný projektant. Ale Vladislava Valová říká, že odborníci uznali, že čelní strana jejího domu „ujíždí“ právě kvůli přítomnosti rybníka. Mynář dále tvrdí, že v nádrži se občané koupou a také že je chrání před povodněmi.

Mynář rybník využívá i k zasněžování své sjezdovky. Ale podle ČT k tomu nemá povolení příslušného vodoprávního úřadu v Uherském Hradišti. O povolení si podle mluvčího úřadu řekl až tento leden, a to po návštěvě kontroly z České inspekce životního prostředí, která se zajímala, zda ono povolení má.

Dle ČT navíc podnikání Vratislava Mynáře stojí na dotacích, které získal Mynářem založený sportovní spolek Chřibák a z nichž byl opraven místní stadion, ale také vybudováno další fotbalové hřiště a tenisové kurty poblíž areálu vlastněného Mynářem. Ale tato sportoviště nyní nabízí jako služby penzion Malovaný vlastněný Mynářem. Ten tvrdí, že se zaměstnanci penzionu o kurty a hřiště starají, protože na to Chřibák nemá personální a technické možnosti, a dále, že peníze, které penzion za tyto služby utrží, jdou zpět do Chřibáku.

Dále měla být za dotace postavena i ubytovna pro turisty, nicméně prostředky došly a projekt převzal Mynář skrz svou společnost a nyní je z dostavěného objektu penzion, ve kterém občas pobýval i Miloš Zeman. Jeho návštěvu proplácel údajně Zlínský kraj. A nejednalo se prý o malé částky.

Repro ČT

Fotogalerie: - Tady volili Zemana

Informace o volbách od KSČM Orlová
Centrum města Orlová
Městský úřad Orlová
Starosta Orlové Tomáš Kuča
Místní organizace ČSSD Orlová
Plakátovací plocha v Orlové

Celý pořad ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček vytočený doběla. Nemocný Zeman cílem drsného vtipu - ze strany nemocnice

19:52 Ovčáček vytočený doběla. Nemocný Zeman cílem drsného vtipu - ze strany nemocnice

Nemocnice v Šumperku v nadsázce zveřejnila twitterový příspěvek, v němž nabízela možnost krátkého „r…