Zemanovi věří šedesát procent lidí, dvakrát víc než Klausovi

29. 4. 2013 18:21

Prezidentu Miloši Zemanovi věří tři pětiny lidí, dvakrát více než jeho předchůdci Václavu Klausovi v závěru funkčního období. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Zeman se v dotazování od nástupu do funkce objevil poprvé. Největší důvěře se stále těší obecní zastupitelstva a starostové, věří jim téměř dvě třetiny dotázaných. Naopak nejmenší důvěru má dlouhodobě Sněmovna. Tři čtvrtiny dotázaných jsou nespokojeny s politickou situací.

Zemanovi věří šedesát procent lidí, dvakrát víc než Klausovi
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman během návštěvy Bratislavy
reklama

Zatímco Zemanovi v dubnovém průzkumu věřilo 61 procent lidí, Klausovi v lednu, kdy se v dotazování objevil naposledy, vyjádřilo důvěru 26 procent lidí. Zemanovi častěji důvěřují lidé starší 60 let, ekonomicky neaktivní, důchodci a voliči ČSSD a KSČM.

Nespokojenost se nemění

Od březnového dotazování mírně klesla důvěra ve Sněmovnu, která ztratila čtyři procentní body. Nyní jí věří 14 procent lidí, což je nejmenší podíl ze všech zkoumaných institucí. Vláda ztratila tři procentní body, v současné době má důvěru 16 procent dotázaných.

Nepatrně se zvýšila důvěra v Senát, který získal čtvrtinový podíl, o několik procentních bodů si polepšila obecní zastupitelstva, starostové, krajská zastupitelstva, která skončila se 44 procenty čtvrtá, i hejtmani, kterým věří 43 procent lidí a jsou na pátém místě.

Celý průzkum CVVM si přečtěte ZDE

Spokojenost s politickou situací se od minulého dotazování téměř nezměnila, je s ní spokojeno pět procent lidí, záporně odpovědělo 73 procent. Pětina dotázaných není ani spokojena, ani nespokojena.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …