Z ústavních institucí zaznamenala nejhorší výsledek Sněmovna, což je dlouhodobější stav. Nejlépe na tom jsou starostové a obecní zastupitelstva. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
Poslanecká sněmovna měla v září důvěru 29 procent občanů, Senát 32 procent. Obě komory si proti poslednímu červnovému průzkumu o jeden procentní bod polepšily.
Starostům věří 63 procent dotázaných, proti červnu o procentní bod více. Důvěra v obecní zastupitelstva zůstala na 61 procentech. O čtyři procentní body si u obyvatel pohoršili hejtmani, nyní jim věří 40 procent lidí. Důvěra v krajská zastupitelstva klesla o tři procentní body na 42 procent.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



