Zemanovy vulgarity znovu na tapetě. Tentokrát to schytává ředitel rozhlasu Duhan

11.12.2014 20:12

Vulgarity prezidenta Zemana v Hovorech z Lán bude znovu řešit Rada Českého rozhlasu. Tentokrát ovšem nebude terčem kritiky sám prezident, ale ředitel ČRo Peter Duhan, který po schůzce s prezidentem poznamenal, že kritiku vulgarit nelze v plném smyslu chápat jako vulgaritu. Toto stanovisko se řadě členů rady nelíbí. Informuje o tom server iDnes.cz.

Zemanovy vulgarity znovu na tapetě. Tentokrát to schytává ředitel rozhlasu Duhan
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČRo Peter Duhan

„Generální ředitel plně přijal vysvětlení pana prezidenta. Jeho formulace jsou pro mě osobně nesnesitelné. Přijal základní moment, který je nesmyslný, že citovat údajné vulgarity není vulgarita. Etika veřejnoprávního vysílání a rozhovorů s hlavou státu je najednou naprosto nepodstatná a ČRo nehájí svoji důvěryhodnost,“ řekl k tomu člen Rady ČRo pod podmínkou, že nebude citován s uvedením jména.

Duhan vysvětlil, že jeho výrok je třeba chápat v širším kontextu. Ujistil také, že rozhlas v příštích Hovorech rozhovor utne, pokud bude host používat sprostá slova. Nic se prý nemění na stanovisku pracovníků rozhlasu, že tato slova do vysílání nepatří. Občané ale mají právo slýchávat živě svého prezidenta, zvlášť když si ho zvolili v přímé volbě.

Členům rady toto vysvětlení ale zřejmě nestačí. Kritických hlasů zaznívá víc, takže se bude celá situace znovu řešit 17. prosince.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A co má být ten extrémismus?“ Písařovicová grilovala Lipovskou. Neuspěla

13:41 „A co má být ten extrémismus?“ Písařovicová grilovala Lipovskou. Neuspěla

Hana Lipovská je radní České televize, nyní se však rozhodla k tomu kandidovat do Poslanecké sněmovn…