Zemanův Hrad jde do boje s neziskovkou: Totalita! Nemlčte

11.10.2018 11:45 | Zprávy
autor: kas

Již jsme psali o poselství, které věřícím přednesl kněz Petr Piťha. „Dokonale zvrácené zákony, které se u nás mají zavést a v několika zemích už zavedeny jsou, jsou namířeny proti tradiční rodině,“ prohlásil kněz o Istanbulské úmluvě na svátek svatého Václava. Jeho slova nezůstala bez odezvy. „Česká ženská lobby oznámila, že podává trestní oznámení,“ informuje iDnes. Podle právníků České ženské lobby se Piťha dopustil úmyslného šíření poplašné zprávy. Na Piťhovu obranu přispěchal například prezidentův mluvčí, Jiří Ovčáček.

Zemanův Hrad jde do boje s neziskovkou: Totalita! Nemlčte
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Piťhovo kázání bylo opravdu plné výbušného materiálu. „Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány, bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž,“ maloval čerta na zeď monsignor Piťha. Pohlaví si prý dítě vybere samo a rodiče budou nuceni vychovávat děti bezpohlavně a nebudou jim moci dát ani jméno. Za nesouhlas pak budete prý deportováni do nápravně-pracovních táborů vyhlazovacího charakteru a homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou vládnoucí třídu, která bude určovat, co se smí a nesmí říkat.

Článek a VIDEO o Piťhově kázání ZDE:

„Ani jedno ze zmiňovaných Piťhových tvrzení se nezakládá na pravdě. Nic podobného z Istanbulské úmluvy ani z její důvodové zprávy nevyplývá,“ okomentovala Piťhova slova předsedkyně České ženské lobby Eliška Kodyšová. Že je trestní oznámení podáno, potvrdilo serveru iDnes Vrchní státní zastupitelství. „Istanbulská úmluva pouze konstatuje, že násilí na ženách vychází z historicky nerovného poměru sil mezi muži a ženami a že násilí je zároveň nástrojem udržování podřízeného postavení žen. To je skutečnost doložená seriózními výzkumy,“ dodala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…