Zemanův Hrad jde do boje s neziskovkou: Totalita! Nemlčte

11.10.2018 11:45

Již jsme psali o poselství, které věřícím přednesl kněz Petr Piťha. „Dokonale zvrácené zákony, které se u nás mají zavést a v několika zemích už zavedeny jsou, jsou namířeny proti tradiční rodině,“ prohlásil kněz o Istanbulské úmluvě na svátek svatého Václava. Jeho slova nezůstala bez odezvy. „Česká ženská lobby oznámila, že podává trestní oznámení,“ informuje iDnes. Podle právníků České ženské lobby se Piťha dopustil úmyslného šíření poplašné zprávy. Na Piťhovu obranu přispěchal například prezidentův mluvčí, Jiří Ovčáček.

Zemanův Hrad jde do boje s neziskovkou: Totalita! Nemlčte
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Piťhovo kázání bylo opravdu plné výbušného materiálu. „Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány, bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž,“ maloval čerta na zeď monsignor Piťha. Pohlaví si prý dítě vybere samo a rodiče budou nuceni vychovávat děti bezpohlavně a nebudou jim moci dát ani jméno. Za nesouhlas pak budete prý deportováni do nápravně-pracovních táborů vyhlazovacího charakteru a homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou vládnoucí třídu, která bude určovat, co se smí a nesmí říkat.

Článek a VIDEO o Piťhově kázání ZDE:

„Ani jedno ze zmiňovaných Piťhových tvrzení se nezakládá na pravdě. Nic podobného z Istanbulské úmluvy ani z její důvodové zprávy nevyplývá,“ okomentovala Piťhova slova předsedkyně České ženské lobby Eliška Kodyšová. Že je trestní oznámení podáno, potvrdilo serveru iDnes Vrchní státní zastupitelství. „Istanbulská úmluva pouze konstatuje, že násilí na ženách vychází z historicky nerovného poměru sil mezi muži a ženami a že násilí je zároveň nástrojem udržování podřízeného postavení žen. To je skutečnost doložená seriózními výzkumy,“ dodala.

Anketa

Je Václav Moravec kvalitní moderátor?

6%
94%
hlasovalo: 12524 lidí

„Katoličtí kněží by v souladu s křesťanskými hodnotami měli místo šíření paniky raději řešit vlastní skandály se sexuálním obtěžováním uvnitř své církve a podporovat opatření, která podobnému násilí předcházejí. A pomáhat skutečnou osvětou,“ uvedla ředitelka České ženské lobby Hana Stelzerová.

„Pan Piťha by místo šíření bludů měl spíše své věřící nabádat k tomu, aby se chovali k ženám s respektem, a vybízet ženy, aby se nebály vyhledat pomoc, pokud čelí násilí,“ uzavřela předsedkyně České ženské lobby Kodyšová.

Celé znění vyjádření k podání trestního známení ZDE

Z místa, kde kázání proběhlo, tedy z Pražského hradu, se k oznámení ozval Jiří Ovčáček. Na svůj profil na Facebooku napsal: „Novodobí totalitáři útočí na svobodu slova. Plně tím potvrzují slova Mons. Piťhy. Nebezpečím pro demokracii nejsou ‚starokomunisté‘, ale tyto neomarxistické spolky, které útočí na odlišné názory. Smutné je, že demokratické strany k tomuto nebezpečí mlčí!“

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Velcí kluci za Evropskou unií. Naštvaný Orbán už byl konkrétní

22:30 Velcí kluci za Evropskou unií. Naštvaný Orbán už byl konkrétní

Víte, že konferenci konzervativců Viktora Orbána nebo Nigela Farage zakázal v Bruselu komunální star…