Zemanův Hrad jde do boje s neziskovkou: Totalita! Nemlčte

11.10.2018 11:45

Již jsme psali o poselství, které věřícím přednesl kněz Petr Piťha. „Dokonale zvrácené zákony, které se u nás mají zavést a v několika zemích už zavedeny jsou, jsou namířeny proti tradiční rodině,“ prohlásil kněz o Istanbulské úmluvě na svátek svatého Václava. Jeho slova nezůstala bez odezvy. „Česká ženská lobby oznámila, že podává trestní oznámení,“ informuje iDnes. Podle právníků České ženské lobby se Piťha dopustil úmyslného šíření poplašné zprávy. Na Piťhovu obranu přispěchal například prezidentův mluvčí, Jiří Ovčáček.

Zemanův Hrad jde do boje s neziskovkou: Totalita! Nemlčte
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Piťhovo kázání bylo opravdu plné výbušného materiálu. „Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány, bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž,“ maloval čerta na zeď monsignor Piťha. Pohlaví si prý dítě vybere samo a rodiče budou nuceni vychovávat děti bezpohlavně a nebudou jim moci dát ani jméno. Za nesouhlas pak budete prý deportováni do nápravně-pracovních táborů vyhlazovacího charakteru a homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou vládnoucí třídu, která bude určovat, co se smí a nesmí říkat.

Článek a VIDEO o Piťhově kázání ZDE:

„Ani jedno ze zmiňovaných Piťhových tvrzení se nezakládá na pravdě. Nic podobného z Istanbulské úmluvy ani z její důvodové zprávy nevyplývá,“ okomentovala Piťhova slova předsedkyně České ženské lobby Eliška Kodyšová. Že je trestní oznámení podáno, potvrdilo serveru iDnes Vrchní státní zastupitelství. „Istanbulská úmluva pouze konstatuje, že násilí na ženách vychází z historicky nerovného poměru sil mezi muži a ženami a že násilí je zároveň nástrojem udržování podřízeného postavení žen. To je skutečnost doložená seriózními výzkumy,“ dodala.

Anketa

Je Václav Moravec kvalitní moderátor?

6%
94%
hlasovalo: 12511 lidí

„Katoličtí kněží by v souladu s křesťanskými hodnotami měli místo šíření paniky raději řešit vlastní skandály se sexuálním obtěžováním uvnitř své církve a podporovat opatření, která podobnému násilí předcházejí. A pomáhat skutečnou osvětou,“ uvedla ředitelka České ženské lobby Hana Stelzerová.

„Pan Piťha by místo šíření bludů měl spíše své věřící nabádat k tomu, aby se chovali k ženám s respektem, a vybízet ženy, aby se nebály vyhledat pomoc, pokud čelí násilí,“ uzavřela předsedkyně České ženské lobby Kodyšová.

Celé znění vyjádření k podání trestního známení ZDE

Z místa, kde kázání proběhlo, tedy z Pražského hradu, se k oznámení ozval Jiří Ovčáček. Na svůj profil na Facebooku napsal: „Novodobí totalitáři útočí na svobodu slova. Plně tím potvrzují slova Mons. Piťhy. Nebezpečím pro demokracii nejsou ‚starokomunisté‘, ale tyto neomarxistické spolky, které útočí na odlišné názory. Smutné je, že demokratické strany k tomuto nebezpečí mlčí!“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Migranti a nákaza. Prymula mluvil tak, že nejtvrdší kavárnu nepotěší

12:15 Migranti a nákaza. Prymula mluvil tak, že nejtvrdší kavárnu nepotěší

Roman Prymula rozhodně není při svém vstupu na ministerstvo zdravotnictví nepopsaným listem. Z jeho …