Zemanův mluvčí poslal zajímavý vzkaz Kalouskovi: Abyste nedopadl jako…

29.05.2014 15:35

Terč na házení šipek v podobě portrétu hlavy státu. Takovým způsobem podle serveru iHNed.cz naložil Miroslav Kalousek s loňským darem od prezidenta Zemana, který mu poslal svůj vlastní portrét. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček bývalému šéfovi státní pokladny nepřímo popřál, aby nedopadl jako filmová postava Kelišové z Troškova filmu Slunce, seno a pár facek.

Zemanův mluvčí poslal zajímavý vzkaz Kalouskovi: Abyste nedopadl jako…
Foto: Radim Panenka
Popisek: Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček
reklama

Když loni v prosinci slavil Miroslav Kalousek narozeniny, dostal originální dárek od hlavy státu. Miloš Zeman poslal prvnímu místopředsedovi TOP 09 svůj vlastní portrét. „Vážený pane Kalousku, dovoluji si Vám popřát vše nejlepší k narozeninám a zasílám malý dárek, který Vás jistě potěší. S pozdravem Miloš Zeman,“ napsal tehdy v narozeninovém přání prezident.

Miroslav Kalousek v té době prohlásil, že pro portrét hlavy státu jistě najde místo, kam se velký obraz bude rozměrově hodit. A Kalousek místo nakonec našel. Jak napsal server iHNed.cz, dar od prezidenta republiky je v místnosti poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové, kde z něj udělali terč na šipky.

Podle Kalouskova vyjádření pro zmíněný server ale do Zemanova portrétu nikdo šipky nestřílí, protože obraz je natolik tvrdý, že by se do něho šipky nezapíchly.

ParlamentníListy.cz se s žádostí o reakci na „originální“ využití prezidentského daru obrátily na tiskového mluvčího hlavy státu Jiřího Ovčáčka, který exministru financí popřál, aby neskončil jako postava drbny Kelišové z komedie Zdeňka Trošky. Tam se v jedné z filmových scén šipky vyhozené oknem zapíchly postavě Kelišové do pozadí.

„Prvnímu místopředsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi lze jen popřát, aby se šipkami nedopadl stejně jako jedna z postav ve známé filmové komedii Slunce, seno a pár facek,“ konstatoval Jiří Ovčáček pro redakci ParlamentníchListů.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Covid: Protilátky na celý život? Imunolog Šinkora a info, které může vše změnit

14:48 Covid: Protilátky na celý život? Imunolog Šinkora a info, které může vše změnit

O délce doby přetrvávání protilátek po prodělání nemoci covid-19 se v posledních měsících vedly dlou…