Zemanův tah Prymulou? Ministr možná lhal. Vylézají informace

23. 10. 2020 14:48

Ministr zdravotnictví Roman Prymula ohlásil, že na svou pozici nerezignuje. Nemá pocit, že by schůzkou s Jaroslavem Faltýnkem (ANO) jakkoliv porušil vládní nařízení. Dle jeho slov se setkání nekonalo v restauraci, ale v soukromých prostorách vyšehradské kapituly. To potvrdil ředitel FN Ostrava Havrlant. Zástupce kapituly však hovoří jinak.

Zemanův tah Prymulou? Ministr možná lhal. Vylézají informace
Foto: Repro ČT24
Popisek: Roman Prymula v přímém přenosu odmítá rezignaci
reklama

Anketa

Prymula byl přistižen v zavřené restauraci. Má Babišova vláda odstoupit?

17%
83%
hlasovalo: 25708 lidí
Do Prymulových slov pak trošku „vidle“ hází také sám Faltýnek, který ještě ráno tvrdil, že byli v uzavřeném salonku restaurace. To psal mimo jiné na svém twitteru i redaktor Aktuálně.cz Radek Bartoníček.

„Jaroslav Faltýnek tvrdí, že se setkal s ministrem Prymulou ve středu ještě před platností nejpřísnějších opatření. Prý to bylo v uzavřeném salonku restaurace, kde je nechal v uzamčené restauraci její majitel. Tolik průběžné informace Aktuálně.cz,“ psal Bartoníček.

A právě na to nyní reaguje třeba předseda lidovců Marian Jurečka. „Tak kde se teda sešli?“ zeptal se. A následně dodal: „Ale uznejte, už jen to, dokázat projít zavřenou restauraci, to je přeci něco obdivuhodného! Dál k tomu není co dodávat, vládní koalice s premiérem předvádí tragické představení...“

Tak kde se teda sešli? https://t.co/CHKNQ87T1d

— Marian Jurečka (@MJureka) October 23, 2020

Děkan vyšehradské kapituly však pro Českou televizi odmítl, že by byli politici v soukromém prostoru kapituly. „V souvislosti s novými vyjádřeními pana profesora Prymuly z odpoledne 23. 10. uvádíme, že objekt restaurace Rio's je celý pronajatý společnosti MIDI a kapitula zde nemá žádné jiné prostory. V žádném dalším prostoru kapituly zmínění politici nebyli,“ cituje ČT24.

„Je mi líto všech českých herců a režisérů. Lepší tragikomedii než v reálném čase předvádějí pánové Prymula, Faltýnek, Babiš a další kluci, so spolu choděj‘, či chodili, natočit prostě nemohou...“ okomentoval celou věc sportovní komentátor Jaromír Bosák. „Nejsme tak talentovaní,“ okomentoval jeho slova režisér Jiří Strach.

Je mi líto všech českých herců a režisérů. Lepší tragikomedii než v reálném čase předvádějí pánové Prymula, Faltýnek, Babiš a další kluci, so spolu chodějˇ, či chodili, natočit prostě nemohou...

— Jaromír Bosák (@JaromirBosak) October 23, 2020

A komentátor Alexandr Mitrofanov si zaveršoval. „Proč může tvořit dada jenom Babiš? Chci taky! Jednou jedna Prymula – Šla přes lokál v kapitula – Potkala tam Jardu Faltýnka – Národ teď z toho blinká,“ napsal.

Proč může tvořit dada jenom Babiš? Chci taky!

Jednou jedna Prymula
Šla přes lokál v kapitula
Potkala tam Jardu Faltýnka
Národ teď z toho blinká

— Alexandr Mitrofanov (@AlexandrMitrofa) October 23, 2020

A své napsal i analytik Michael Romancov. „Pokud se ukáže, že byl před pár dny rozšířen sbor kanovníků vyšehradské kapituly o Faltýnka a Prymulu, tak bude vše v cajku, ne?“ napsal.

Pokud se ukáže, že byl před pár dny rozšířen sbor kanovníků Vyšehradské kapituly o Faltýnka a Prymulu, tak bude vše v cajku ne?

— Michael Romancov (@MichaelRomancov) October 23, 2020

„On to nechápe. On to vůbec nechápe!“ reagoval na celou situaci šéf Knihovny Václava Havla Michael Žantovský.

On to nechápe. On to vůbec nechápe!

— Michael Zantovsky (@zantov) October 23, 2020

„Z celé země přicházejí zprávy, že majitelé hospod a barů kapitulují a zakládají v prostorách svých bývalých podniků soukromé kapituly,“ komentuje celou věc Miloš Čermák.

A dodává: „Ano, nejenže si odporují vyjádření Prymuly a Faltýnka, ale ona si odporují i vyjádření Prymuly a Prymuly. Řešení by bylo možné vidět v tom, že jeden Prymula odstoupí, druhý zůstane, a Miloš Zeman dá na vybranou Babišovi, který bude který,“ uvedl.

Ano, nejenze si odporuji vyjadreni Prymuly a Faltynka, ale ona si odporuji i vyjadreni Prymuly a Prymuly. Reseni by bylo mozne videt v tom, ze jeden Prymula odstoupi, druhy zustane, a Milos Zeman da na vybranou Babisovi, ktery bude ktery. https://t.co/nZjw7huAXU

— Miloš Čermák (@cermak) October 23, 2020

Své pak napsala i senátorka Miroslava Němcová (ODS). Ta celou věc vnímá jako souboj mezi premiérem a prezidentem. 

„Prymula neodstoupí. Znamená to válku mezi Zemanem a Babišem. Prezident a premiér hrají hru o moc a lidé přicházejí o životy, o naději, o živobytí!‘ napsala.

Prymula neodstoupí. Znamená to válku mezi Zemanem a Babišem. Prezident a premiér hrají hru o moc a lidé přicházejí o životy, o naději, o živobytí!

— Miroslava Němcová (@Nemcova_Mirka) October 23, 2020

Obdobně se na „boj mezi prezidentem a premiérem“ zeptal i redaktor České televize pirátské poslankyně.

„Bohužel není čas na hrátky mezi premiérem a Hradem, a věřím, že se domluví tak, aby nezmizely i ty poslední zbytky důvěry, že je opravdu nutné, aby každý z nás dodržoval sociální distanc. Jinak koronavirus nezvládneme,“ řekla poslankyně Olga Richterová (Piráti). V případě, že by se prezident Zeman rozhodl neodvolat ministra zdravotnictví Prymulu, je to podle ní špatně. I když sama dodává, že rozumná varianta v současné době také není. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

22:18 Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se nechal slyšet, že se těší …