Zemanův vzestup se zastavil. Švejnar nad ním stále vede

26.06.2012 16:18

Podle průzkumu agentury Factum Invenio v prezidentské volbě stále vede Jan Fischer. Ekonom Jan Švejnar na něj sice ztrácí, Miloš Zeman jej ale zatím na druhém místě nevystřídal.

Zemanův vzestup se zastavil. Švejnar nad ním stále vede
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman v rozhovoru
reklama

Fischer by vyhrál se ziskem 25,3 procenta a druhý Švejnar má sympatie 15,8 procenta voličů. Zeman na jaře snížil náskok dvou hlavních favoritů, aktuálně se ale růst jeho podpory zastavil na úrovni 13,4 procenta.

Jiří Dienstbier si polepšil a nyní má podporu 8,5 procenta hlasů. Následuje ho Jana Bobošíková (7,6 %), aktuálně jediná ženská prezidentská kandidátka se ziskem nad 3 procenta. Kandidáti za TOP 09 si podle aktuálního prezidentského modelu pohoršili a přesunuli se na sedmou a osmou pozici (Karel Schwarzenberg, 5,2 % a Zdeněk Tůma, 4,0 %).

Vladimíru Dlouhému, který oznámil svoji kandidaturu v průběhu dotazování tohoto průzkumu, přisuzuje volební model znatelně méně než 3 procenta, od nichž Factum Invenio zveřejňuje konkrétní výsledky.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

16:11 Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Opatření proti covidu evidentně nemají logiku, říká komentátor Tomá…