Země G7 se shodly na způsobu většího zdanění firem typu Google či Apple

06.06.2021 7:50 | Zprávy
autor: nab

Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se dnes dohodli, že podpoří stanovení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. Cílem je odradit nadnárodní společnosti od přesouvání jejich sídel do zemí s nižší úrovní zdanění. Státy G7 budou také usilovat o to, aby nadnárodní korporace platily více daní na trzích, kde prodávají své zboží a služby, píše iROZHLAS.cz.

Země G7 se shodly na způsobu většího zdanění firem typu Google či Apple
Foto: Instagram Angely Merkelové
Popisek: Foto ze summitu skupiny G7

Tuto dohodu označili britský ministr financí Rishi Sunak a německý ministr financí Olaf Scholz za historický krok. „Je to dobrá zpráva pro daňovou spravedlnost a solidaritu, a špatná zpráva pro daňové ráje po celém světě,“ prohlásil Scholz. „Dalším krokem bude prodiskutovat dohodu skupiny G7 s větším množstvím partnerů v Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a ve skupině největších světových ekonomik G20,“ dodal.

Daň ze zisku globálních firem ve výši nejméně 15 procent považuje francouzský ministr financí Bruno Le Maire za „výchozí bod“. Hodlá se zasazovat za její další zvýšení. „Je to výchozí bod a v dalších měsících se budeme snažit zajistit, aby tato daň byla co nejvyšší,“ slíbil na Twitteru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

10:54 „ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

„Česká televize zradila národ.“ I takovou reakci na probíhající výstražnou stávku zaznamenaly Parlam…