Země bez Zemana a Babiše. Premiér Sobotka vyslovil své přání

27.05.2017 19:55 | Zprávy
autor: vef

Zemi bez předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana si představuje premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Tuto vizi sdělil v rozhovoru pro deník Právo.

Země bez Zemana a Babiše. Premiér Sobotka vyslovil své přání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Vládní krize skončila, Andrej Babiš padl. I přesto se podle průzkumů nedají sociální demokraté označit za vítěze, preference totiž straně propadly. „Já to nedělal kvůli průzkumu veřejného mínění. Tohle byla bitva v zájmu politické kultury. Boj o to, abychom se udrželi mezi vyspělými zeměmi, kde platí určité limity a principy pro každého člena vlády, se podařilo vyhrát. Trvalo to o něco déle, bohužel jsem hrál proti dvěma lidem – proti Andreji Babišovi i proti prezidentovi republiky,“ řekl úvodem Sobotka. Oba muži podle něj vykládali podivným způsobem Ústavu, Sobotka je tak nakonec rád, že oba nakonec pravidla hry respektovali. 

  • Původní text ZDE

Sobotka se pak také vyjádřil k předvolební kampani sociální demokracie, která bude, podle jeho slov, teprve gradovat. „Pro nás bude důležitá programová konference v polovině června, kde chceme schválit program. Hlavním motivem bude růst životní úrovně, mezd a platů. Chceme, aby Česká republika byla země s ambicemi zařadit se mezi nejvyspělejší státy v Evropě. Nechceme se nechat odsunout na Východ. Ale to souvisí s tím, že u nás udržíme liberální demokracii a zabráníme autoritářským tendencím. Nechceme, aby se Česká republika stala po volbách firmou Andreje Babiše,“ nechal se slyšet premiér a předseda sociálních demokratů. Podle jeho slov je Babiš rizikem pro Českou republiku. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …