Zemřel Ota Černý

16.02.2021 10:55 | Zprávy
autor: mp

V 77 letech zemřel televizní moderátor, novinář a sportovní komentátor Otakar Černý. O jeho skonu informoval Robert Záruba z České televize. Připomněl, že Černý pomohl objevit Jaromíra Jágra.

Zemřel Ota Černý
Foto: ceskatelevize.cz
Popisek: Ota Černý

Otakar Černý vystudoval učitelství matematiky a fyziky. Od roku 1969 ale působil v Československé, později v České televizi, i když jen jako externí spolupracovník, protože se postavil proti sovětské invazi do Československa v srpnu 1968.

Po roce 1989 moderoval politické pořady Debata a Co týden dal. V novém tisíciletí působil jako šéfredaktor redakce sportu ČT a podílel se na spuštění kanálu ČT sport.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co přesně sledujete tou žalobou na prezidenta?

A nebylo by spíš na místě podat kompetenční žalobu? Tu podle všeho nechcete podat, aby se neodváděla pozornost od práce vlády a pak podáte jinou žalobu. Já tomu nerozumím. Můžete mi to vysvětlit? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hurá na zelenou demonstraci! Docent Valenčík o Green Dealu

20:45 Hurá na zelenou demonstraci! Docent Valenčík o Green Dealu

KLIMA: VZPOURA PROTI PANICE Po páteční stávce sobotní zamyšlení. První z textů polemické série, kter…