Zemřel Ota Černý

16.02.2021 10:55 | Zprávy
autor: mp

V 77 letech zemřel televizní moderátor, novinář a sportovní komentátor Otakar Černý. O jeho skonu informoval Robert Záruba z České televize. Připomněl, že Černý pomohl objevit Jaromíra Jágra.

Zemřel Ota Černý
Foto: ceskatelevize.cz
Popisek: Ota Černý

Otakar Černý vystudoval učitelství matematiky a fyziky. Od roku 1969 ale působil v Československé, později v České televizi, i když jen jako externí spolupracovník, protože se postavil proti sovětské invazi do Československa v srpnu 1968.

Po roce 1989 moderoval politické pořady Debata a Co týden dal. V novém tisíciletí působil jako šéfredaktor redakce sportu ČT a podílel se na spuštění kanálu ČT sport.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Kolik bysme podle vás měli dávat na obranu?

Jste pro navýšení rozpočtu na obranu na 5% HDP? Pokud ano, kde na to vzít? To je totiž podle mě to klíčové.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

EU tamhle. Tady je hašišácký stát! V zemi, kde Trump sklízí „duchovní fakáče“

18:40 EU tamhle. Tady je hašišácký stát! V zemi, kde Trump sklízí „duchovní fakáče“

„Největší ego chodící po téhle zemi. Všechno musí být podle něj. A když narazí, tak se chová jako gu…