Žena, kterou srazil Janoušek, dostane statisíce. Právníci to potvrdili

14.08.2012 11:09

Lobbista Roman Janoušek může zmírnit dopady své březnové nehody. Dohodl se s advokátem zraněné ženy, že jí dá odškodnění ve výši trojnásobku částky, na kterou má právo. Peníze Janoušek vyplatí za to, že ženu svým vozem porazil a zranil.

Žena, kterou srazil Janoušek, dostane statisíce. Právníci to potvrdili
Foto: repro TV Prima
Popisek: Roman Janoušek po svém zadržení za jízdu v opilosti
reklama

"Nebude to přirozeně žádných dvacet milionů, jak spekulovala některá média. Mohu jen říct, že řádově půjde o statisíce," řekl MF Dnes advokát zraněné ženy Josef Lžičař.

"Částku v řádech statisíců mohu potvrdit," uvedl i Janouškův advokát Vít Široký. Dodal, že na zveřejnění konkrétní výše se strany zatím nedohodly. A že záleží především na protistraně, které by případné zveřejnění přesné částky mohlo přinést větší problémy než Janouškovi.

Pokud lobbista peníze vyplatí před podáním žaloby, jeho krok může být chápán jako polehčující okolnost. "Způsobil dopravní nehodu se zraněním a chce to odškodnit. To má logiku. Zatím to ale nemění nic na kvalifikaci jednání, ale samozřejmě náhrada škody je vždy vnímána jako polehčující okolnost," řekl deníku Široký. Nicméně dodal, že se jeho klient rozhodně nemůže z ničeho vykoupit. Za úmyslný trestný čin mu hrozí sazba tři až deset let.

Posoudí se i duševní stav Janouška

Vyplacení odškodného tak patrně bude uzavřeno co nejdříve. Státní zástupkyně Jitka Rybenská předpokládá, že kompletní podklady k nehodě by měla mít k dispozici ke konci září, poté nejspíš podá obžalobu.

Vyšetřovatelé chtějí prověřit ještě jednu možnost, a sice to, zda byl Janoušek v době nehody příčetný. "Uplynulo sice pár měsíců, ale každý úkon má svůj čas. Policie přibrala znalce, aby se zjistilo, jak na dotyčného působil alkohol," vysvětlila Rybenská.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…