Žena zraněná Janouškem byla na rekonstrukci. Málem se zhroutila

24.06.2012 21:27

Na rekonstrukci nehody lobbisty Romana Janouška byla přítomna i zraněná žena. Ta se málem nervově zhroutila, uvedl její zmocněnec, advokát Josef Lžičař. Podle jeho slov půjde případ před soud nejdříve na podzim.

Žena zraněná Janouškem byla na rekonstrukci. Málem se zhroutila
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Roman Janoušek
reklama

Zraněná žena byla na rekonstrukci nehody Romana Janouška přítomna. On sám byl v zahraničí. „Přímo na místě málem podlehla nervovému vypětí. Chybělo málo a odmítla by rekonstrukci absolvovat. Velmi podrobně už vypovídala při vyšetřování, ale teď se poprvé ocitla na tom místě a na její psychiku to velmi zapůsobilo,“ uvedl advokát Josef Lžičař pro server Týden.cz.

„Velmi dobrý přístup měli policisté. Dovolili, aby nemusela sama všechno znovu prodělat. Zastoupila ji figurantka. Poškozená jen popisovala, kde se pohybovala. Až na nějaké drobnosti vypovídala téměř shodně jako při vyšetřování. Policistům šlo hlavně o to, jak se pohybovala kolem kapoty motoru. Chtěli přesně identifikovat okamžik, kdy ji srazilo auto Romana Janouška,“ popsal průběh rekonstrukce.

Její výpověď však policisté budou brát s rezervou. Podle Lžičaře to je tím, že sama vypověděla, že do ní Janoušek narazil jen bokem auta. Z lékařského nálezu však vyplývá, že ji pravděpodobně trefil i zpětným zrcátkem. S touto verzí se ztotožňuje i advokát.

„Nepochybné však je, že do ní pan Janoušek narazil. A jeden ze soudních znalců, kteří byli na místě, už řekl, že už si o činu udělal obrázek. Jen nepověděl, jaký,“ dodal. Spolu s tím odmítl, že by sražená žena tvrdila, že ji Janoušek srazil omylem.

Lžičař předpokládá, že vyšetřování skončí v srpnu a obžaloba bude vypracovaná v říjnu. „Když jsem viděl, jak policisté nesmírně pečlivě postupují, všechno dokumentují z několika úhlů, dokonce z nadhledu, bude dlouho trvat, než všechno vyhodnotí a přepíší. Pak to předají znalcům. Je vyloučeno, aby posudek připravili do 30. června, jak jim uložila policie. Ten bude vznikat tak do poloviny prázdnin, pak se k němu bude vyjadřovat druhá strana,“ doplnil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…