Žertovný kvíz prokremelské televize: Kdo je autorem výroku? Za A Miloš Zeman, za B Donald Trump

30.01.2016 19:03

Na podobnost ve vyjadřování českého prezidenta Miloše Zemana a uchazeče o republikánskou nominaci na prezidenta USA Donalda Trumpa upozornila ruská televize RT.

Žertovný kvíz prokremelské televize: Kdo je autorem výroku? Za A Miloš Zeman, za B Donald Trump
Foto: repro Fox News
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA

„Donald Trump čeří vody v USA svou kontroverzní prezidentskou kampaní. V České republice je politik známý obdobným stylem, který své prezidentské ambice již uskutečnil,“ uvádí podle serveru Týden.cz web ruské televize, která je financovaná Kremlem jako nástroj k šíření ruského pohledu na Západ.

Celý text je ZDE

RT k celé věci přistoupila zábavnou formou a na svém webu nechala čtenáře v kvízu rozpoznat či hádat, kdo – Trump, anebo Zeman – je autorem výroků ohledně žen, muslimů, přistěhovalců, abstinentů či vegetariánů.

Trump je dlouho známý svými kontroverzními výroky. Tvrdí například, že byl proti americké invazi do Iráku. „Utratili jsme 4 biliony dolarů ve snaze svrhnout různé lidi. Které, na rovinu, kdybychom měli tady a mohli jsme tak utratit 4 biliony dolarů ve Spojených státech na opravu silnic, mostů, našich letišť a spoustu dalších problémů, jež máme, by utraceny byly mnohem lépe,“ řekl například.

Prohlásil také, že pokud se stane prezidentem, postaví na hranici USA s Mexikem velkou zeď, kterou zaplatí Mexičané. Rozruch způsobil také tím, že po teroristickém útoku v San Bernardinu navrhl, aby byl vstup do USA zakázán všem muslimům. A to i těm, kteří jsou americkými občany, kteří se vracejí například z dovolené.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zimola zvolen, Babišova vláda se rodí. Kalousek se vzteká. Šance pro Okamuru. Po zvolení vedení ČSSD už jede debata

20:04 Zimola zvolen, Babišova vláda se rodí. Kalousek se vzteká. Šance pro Okamuru. Po zvolení vedení ČSSD už jede debata

Boj o post předsedy ČSSD se úzce prolínal s bojem o vyjednávání o vládě. Pro šéfa hnutí ANO jsou výs…