Zešikmit oči, nakazit se žloutenkou... Lidovec Jurečka vtipkuje o vztahu prezidenta Zemana k Číně

11.01.2019 10:42

Prezident Miloš Zeman svým tradičním čtvrtečním vystoupení na TV Barrandov znovu rozvířil české politické vody. Tentokrát pronesl větu o Číně, na kterou se rozhodl reagovat místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka. To co poznamenal, se prezidentovi nemusí dvakrát líbit. Jurečka přitom neudělala nic jiného, než citoval Zemanova slova z 90. let minulého století.

Zešikmit oči, nakazit se žloutenkou... Lidovec Jurečka vtipkuje o vztahu prezidenta Zemana k Číně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Marian Jurečka
reklama

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek večer znovu usedl před kamery TV Barrandov a rozprávěl s generálním ředitelem televize o tom, co uznal za vhodné. Prozradil mu například, že Čína chystá odvetná opatření proti Česku za to, jak Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost varoval před produkty čínské firmy Huawei. Tato odvetná opatření nás podle Zemana mohou bolet. Odvetná opatření by se mohla dotknout firmy PPF nejbohatšího Čecha Petr Kellnera nebo společnosti Škoda Auto.

„Čína po této kampani proti společnosti Huawei připravuje odvetná opatření, a ta by měla zasáhnout několik oblastí,“ prohlásil Zeman. „Pokud bude Čína nějakým způsobem omezovat svou podporu této investiční aktivitě, tak to samozřejmě neblaze zasáhne nejen tento podnik, ale i celý automobilový průmysl i celou českou ekonomiku,“ doplnil ještě.      

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Když si prezidentova slova vyslechl místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka, dovolil si přičinit poznámku, která by prezidenta Zemana pravděpodobně nepotěšila. Lidovecký politik totiž Zemanovi připomněl jeho vlastní slova z roku 1996, kdy byl nejsilnějším opozičním politikem v Česku.

„Základní motivací pro pobyt v politice je zabránit v úspěchu těm, kteří, kdyby k nám dnes přišli Číňané, si zítra nechají zešikmit oči, pozítří se nechají infikovat žloutenkou a popozítří začnou psát do svých kádr. dotazníků, že již od dětství milovali rýži,“ řekl před více než dvaceti lety dnešní prezident.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek zvažuje vystoupení z katolické církve. Kvůli Haně Lipovské

12:10 Kalousek zvažuje vystoupení z katolické církve. Kvůli Haně Lipovské

Jak jsme již informovali, včerejší tajná volba, v níž byla dovolena poslední tři volná místa v Radě …