Zgrejznout nehodlám, vzkazuje Karel Schwarzenberg

12.02.2019 13:11

Exministr zahraničních věcí a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg je se srdcem v nemocnici. Informaci přinesl server Blesk.cz.

Zgrejznout nehodlám, vzkazuje Karel Schwarzenberg
Foto: Repro ČT24
Popisek: Karel Schwarzenberg v Událostech Komentářích

Jednaosmdesátiletý poslanec má nyní na zdravotní trable smůlu. Minulý týden byl v nemocnici kvůli plánovanému odvodnění organismu, nyní jej lékaři hospitalizovali kvůli srdci. Informaci potvrdil Blesku sám Schwarzenberg; leží v pražské Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí. „Starají se tady o mě vzorně. Jsem jako auto. Když ho dám do dílny, tak mám důvěru v to, že ho opraví, a nekecám jim do toho,“ uvedl Schwarzenberg s tím, že si v nemocnici poleží zřejmě ještě 14 dní. 

Nejprve to prý vypadalo také na operaci, ale nyní se zdá, že nutná nebude. A humor Schwarzenberg také neztrácí. „Zgrejznout nehodlám,“ podotkl Schwarzenberg. 

V září loňského roku upadl Schwarzenberg přímo na půdě Poslanecké sněmovny, v jednacím sále. Záchranná služba jej pak odvezla na pozorování do nemocnice. Kvůli svým zdravotním peripetiím pak Schwarzenberg může hodnotit stav zdravotnických zařízení, o čemž informoval na svém facebookovém profilu. 

„Už nějaký týden navštěvuji různá zdravotnická zařízení v Praze, důvodem jsou mé různé neduhy, ty ale zase tak dalece zajímavé nejsou. Nicméně jsem měl díky tomu možnost tato zařízení také důkladně poznat. Musím říci, a mám možnost porovnávat s podobnými zařízeními v Německu a v Rakousku, že lékařský um a vlídnost sester jsou u nás pozoruhodné. Sice se s nikým nijak nemazlí, ale jsou věcní a důkladní. Starost o pacienta je zde opravdu potěšující,“ zmínil.

Původní text ZDE

„Co už je ale daleko méně potěšující, je stav samotných lékařských zařízení, a to si dokáži představit, že v Praze to ještě nejsou zdaleka ty nejhorší případy, leckde v okresních nemocnicích to může být ještě horší. Nyní se mluví o tom, že se pan premiér chystá vybudovat velkou úřednickou čtvrť v Letňanech. Už od doby kamenné si mocipáni vždy rádi stavěli pomníky. To vidíme skrz veškeré lidské dějiny a dnes to obdivujeme třeba na pyramidách, nebo na zámku ve Versailles a jinde. Pan premiér má snahu vybudovat na věčné časy jakýsi Andrejgrad. Když ale srovnám veřejný zájem na nových kancelářských budovách pro státní úředníky a urgentní potřebu investic do modernizace zdravotnických zařízení, tak bych přece jen navrhl se ještě zamyslet, jestli ony miliardy, pokud je vláda má, neinvestovat v nejbližších letech do zdravotnictví, a teprve potom si dopřát vlastní úřednickou čtvrť na věčnou památku této vlády,“ zakončil.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výsměch politiků! Tato země je naše! Betonové zátarasy na vánočních náměstích? Chartista Černý je v ráži

7:56 Výsměch politiků! Tato země je naše! Betonové zátarasy na vánočních náměstích? Chartista Černý je v ráži

ROZHOVOR „Útoky v místech, která odedávna měla nepsaný určitý status bezpečí, se vždy vnímaly jako p…