Zhnusený Jaromír Štětina. Europarlament už podruhé odsoudil Rusko, a na co se zmohla naše sněmovna?

19.09.2014 11:05

Evropský parlament ve čtvrtek schválil již druhou rezoluci k Ukrajině od květnových voleb a člen unijního zákonodárného sboru Jaromír Štětina nabádá, aby si z jeho postoje vzala příklad i česká Poslanecká sněmovna.

Zhnusený Jaromír Štětina. Europarlament už podruhé odsoudil Rusko, a na co se zmohla naše sněmovna?
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Senátor Jaromír Štětina během besedy v Ústí nad Labem
reklama

Rezoluce EP připomíná, že letní měsíce byly poznamenány dalším vyhrocením konfliktu na východě Ukrajiny, kde zahynulo již nejméně 3000 osob. Příměří, uzavřené na začátku září, je prý opakovaně porušováno ze strany separatistů, ale rovněž řádných jednotek ruské armády, operujících v okolí přístavu Mariupol.

Rovněž se poukazuje na to, že Rusko svou vojenskou přítomnost, jakož i logistickou podporu na území cizího státu stále posiluje, a to například i účastí vojáků v přestrojení. Ignoruje tak dřívější výzvy Evropské unie, aby usilovalo o zklidnění situace.

„Oceňuji, že Evropský parlament nazývá věci pravými jmény a odsuzuje Ruskou federaci za vedení nevyhlášené hybridní války proti Ukrajině. Evropský parlament před pravdou a pravdivým popisem situace neuhýbá,“ píše europoslanec Štětina, podle kterého je ruská politika v současnosti hrozbou nejen pro Ukrajinu, ale pro celou Evropu.

Celý komentář ZDE.

Proto Štětinu velmi mrzí, že česká Poslanecká sněmovna se zmohla pouze na apel k diplomatickému řešení situace. „Dosavadní zkušenost s chováním Ruska v ukrajinském konfliktu přitom ukazuje, že dosažení trvalého diplomatického řešení se bohužel neobejde bez důrazných a adresných sankcí zasahujících vrcholné ruské činitele a ruskou ekonomiku na citlivých místech,“ píše dále. Tyto sankce prý mohou bolet některé sektory naší ekonomiky, ale tuto cenu musíme být ochotni za mír a bezpečnost zaplatit.

„Jinak než silovými prostředky totiž Putina od jeho expanzivních mocenských choutek neodradíme a k obnovení bezpečnosti a územní celistvosti Ukrajiny se nedopracujeme,“ dodává europoslanec TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18:00 Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-…