Židé jsou opice, prasata a služebníci satana a zabíjet je službou Alláhovi. V parlamentu proběhla konference o Izraeli a tohle se tam dělo…

07.03.2017 15:15

REPORTÁŽ V Poslanecké sněmovně v pondělí proběhla konference Evropa a Izrael 2017, kterou uspořádal Český spolek přátel Izraele pod záštitou poslance Pavla Šrámka a velvyslanectví státu Izrael. Akci moderoval předseda spolku Zbyněk Passer.

Židé jsou opice, prasata a služebníci satana a zabíjet je službou Alláhovi. V parlamentu proběhla konference o Izraeli a tohle se tam dělo…
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Konference Evropa a Izrael 2017
reklama

Hlavními tématy setkání byly současná pozice Izraele v mezinárodním společenství, role neziskových a charitativních organizací při zneužívání darů a příspěvků evropských vlád k podpoře a propagaci terorismu, propaganda proti Izraeli, budoucnost Izraele a Palestiny – jeden, nebo dva státy, zda může být na Středním východě v dohledné době mír a migrační krize v Evropě pohledem z Izraele.

Hlavní sdělení konference je, že Evropská unie a některé evropské státy finanční podporou palestinské samosprávy nepřímo podporují terorismus a prostřednictvím financování nevládních organizací zaštiťují útoky na Izrael a zneužití agendy lidských práv. Nevládní organizace bez kontroly jsou hrozbou pro stabilitu státu.

Palestinská samospráva dle svých oficiálních výstupů ve svých médiích podporuje zničení státu Izrael a zabíjení Židů, kteří jsou označováni dle Koránu za potomky opic a prasat a spojence satana. Dle Palestinců je třeba, aby se jim vrátila všechna území dnešního Izraele a Židy je třeba vyhnat nebo zabít. Imigrační krize je velká hrozba pro Evropu a příchod muslimských imigrantů zvyšuje nebezpečí terorismu. Boj proti Izraeli je dle všech panelistů novou formou antisemitismu.

Anketa

Které organizace jsou v Česku nejprospěšnější? (obnovené hlasování od 6.3.2017)

7%
66%
hlasovalo: 6041 lidí

Lidská práva v OSN pod kontrolou tyranských režimů potlačujících lidská práva

Zbyněk Passer poděkoval za pomoc při pořádání konference i tajemníkovi Federace židovských obcí Tomáši Krausovi, který byl na akci též přítomen. Pavel Šrámek zdůraznil, že Izrael je jediná fungující demokracie na Blízkém východě a že v Izraeli se cítí jako v Praze či v Plzni na rozdíl od jiných blízkovýchodních zemí. Zmínil i historické vazby mezi Izraelem a Českou republikou.

Svou zdravici zaslal i izraelský chargé d´affaires Eran Yuvan, v níž uvedl, že Evropa a Izrael mohou sdílet své zkušenosti a kooperovat v oblastech terorismu, imigrace, bezpečnosti a energetiky.

Účastníci se mohli podívat na videoprezentaci výkonného ředitele organizace UN Watch Hillela Neuera. Komise pro lidská práva OSN byla dle něho „unesena“ diktátorskými režimy. Tato komise dle něj ve skutečnosti nehájí lidská práva, ale jako hlavní terč má stát Izrael, který démonizuje a který má být obětním beránkem. Schválila za 10 let po své reformě 69 rezolucí proti Izraeli, ale neřeší například Severní Koreu. Izrael by měl být dle Neuera posuzován jako ostatní státy. 

Zmínil, že komise dokonce spolupracuje s lidmi napojenými na teroristickou organizaci Hamás. Pro komisi pracuje Jean Ziegler chválící Kubu, Kaddáfího či Hizballáh. Komisi vedl reprezentant Saúdské Arábie.

Jidáš (Žid) jako mučedník

Publicista Jefim Fištejn přednesl své zamyšlení o antisemitismu. Dle něho je nebetyčný rozdíl mezi xenofobií, kdy se jednotlivé národy nesnáší navzájem, a antisemitismem, kdy všechny společně nenávidí Židy – citoval Marka Twaina.  

Zmínil obrovskou mobilitu Židů i na případě své rodiny – jeho otec hovořil jidiš a sloužil v Rudé armádě, jeho syn Daniel slouží v armádě USA. Toto je dle něho typické pro Židy.

Židé dle Fištejna slouží jako „univerzální viník“, kdy jim ostatní připisují své chyby a selhání. Nastínil též i originální interpretaci ukřižování Krista. Dle něho si Ježíš Jidáše (Jehuda znamená Žid) sám vyvolil, aby ho Jidáš zradil a Jidáš na sebe vzal mučednictví, které je údělem židovského národa. V tomto smyslu zmínil i apokryfní Jidášovo evangelium. Též zdůraznil, že Židé stojí za myšlenkou pokroku.

Na vystoupení Fištejna reagoval židovský publicista Martin Janeček s poznámkou, zda je nejlepší cestou, aby ostatní národy chápaly Židy, zdůrazňovat, v čem jsou Židé nejlepší a v čem jsou ostatní národy hloupé. Dle Janečka není pro Židy dobré se vyčleňovat s nádechem povýšenosti a brání to spojení sil s národy západní civilizace při obraně před islamizací.

Nejvíce peněz protiizraleským nevládkám poskytuje Evropská unie

Zakladatel a prezident NGO Monitor, profesor politologie na univerzitě Bar Illan Gerald M. Steinberg, který působil i jako poradce izraelského ministra obrany, hovořil o tom, jak nevládní organizace zneužívají svou moc a agendu lidských práv k rozvracení států a k démonizaci Izraele. Dle něho je zde nový antisemitismus, kdy Izrael představuje kolektivního Žida.

Lidskoprávní organizace démonizují Izrael a obviňují ho z válečných zločinů, apartheidu, rasismu, genocidy – a je to často s podporou OSN. Oproti jiným státům tak aplikují dvojí standard. Nejhorší dle něho jsou Amnesty International a Human Rights Watch.

Hnutí BDS (The Boycott, Divestment, Sanctions) se snaží bojkotovat izraelské zboží, odrazovat firmy od investic v Izraeli a podporovat sankce proti Izraeli, protože prý „okupuje“ území patřící Palestincům, a přivést představitele Izraele před mezinárodní trestní soud. Toto hnutí je podporováno Komisí OSN pro lidská práva.

NGO Monitor má databázi o 150 politických organizacích, které se angažují v arabsko-izraelském konfliktu a vydává analýzy a zprávy, je financován pouze ze soukromých zdrojů. Steinberg zmínil, že nevládky dostávají miliardy, ale prakticky je nikdo nekontroluje.

Steinberg si povzdechl, že pokud Amnesty International či Human Right Watch něco řeknou, tak to média nekritický přebírají jako hotový fakt, aniž by pátrala, zda jsou informace pravdivé. Mezi médii a nevládkami existuje silné personální a ideové propojení. Tito lidé se pohybují ve stejných společenských kruzích.

Zmínil nevládku BADIL, která působí při OSN. Ta publikuje antisemitské karikatury a jejím cílem je „desionizovaná Palestina“, tedy zrušení státu Izrael, a podporuje BDS. Tato nevládka je financována Švédskem, Švýcarskem a Dánskem.

Nejvíce peněz protiizraleským nevládkám poskytuje Evropská unie – 22 milionů eur ročně. To financování je navíc netransparentní. EU například zaplatila konferenci konanou v Káhiře v roce 2008 na téma „stíhání válečných zločinů Izraele“. Někteří evropští politici tyto věci vědí, někteří ne. Palestinci jsou Evropskou unií označováni za oběti. Celých 29 procent ze 100 procent grantů pro nevládky z EU jde na organizace podporující bojkot Izraele (BDS), jedná se o 16,7 milionů eur. Peníze tyto nevládky ale dostávají i od jednotlivých států EU.  

Evropské státy financují NGO, které destabilizují izraelský politický systém a démonizují Izrael. Některé organizace financované z Evropy mají dokonce vazby na terorismus (Al-Haq). Tři vysocí úředníci Amnesty International mají též napojení na teroristy (Hamás, Muslimské bratrstvo). Human Rights Watch dokonce přirovnala Izrael k Islámskému státu.

Steinberg zmínil, že se izraelský premiér Benjamin Netanjahu zeptal britské premiérky Theresy May, proč Británie financuje organizace, které chtějí dostat Izraelce před mezinárodní tribunál, a řekl jí, že to je to samé, jako kdyby Izraelci financovali organizace, které chtějí postavit britské vojáky z Afghánistánu před soud. Také Švýcarsko posílá miliony franků palestinským organizacím.

V následné debatě Zbyněk Passer dodal, že je dobře, že US, Rusko a Izrael zavádějí legislativu, která bude více monitorovat nevládky financované ze zahraničí. Poslanec Pavel Šrámek řekl, že NGO lobbují spíše nepřímo přes mediální tlak, kterému politici podléhají.

Palestinská samospráva: Zabíjejte Židy a zničte satanský Izrael

Ředitel Palestinian Media Watch Itamar Marcus, který spolupracoval i s premiérem Netanjahuem s tehdejší senátorkou Hillary Clintonovou, publikoval zprávu o Palestincích. Podle Marcuse palestinská samospráva oficiálně podporuje antisemitismus a nenávist k Židům. Fatah se veřejně chlubí, že zabil 11 tisíc Izraelců, tímto způsobem získává voliče mezi Palestinci. 10 procent palestinských teroristů jsou děti pod 15 let, 50 procent po 19 let – to je výsledek propagandy ve sdělovacích prostředcích palestinské samosprávy.

Hlavní náboženský ideolog palestinské samosprávy řekl, že Izrael je satanský projekt. 44 procent Palestinců si přeje vládu práva šaría, 44 kombinaci šaríe a sekulárních zákonů a 12 procent civilní právo. Shahada je islámský koncept mučednické smrti pro Alláha.

Patnáctileté dívky vrážely Izraelcům nůžky do zad. Teroristé jsou palestinskou autonomií představováni jako hrdinové. Židé jsou v palestinských médiích běžně označováni za potomky opic a prasat – což vychází z Koránu. Marcus pouštěl různé záběry z vysílání palestinské televize pro děti včetně kreslených pohádek, kde jsou Židé označováni za prasata, opice a nejhorší stvoření. Židé jsou prý služebníci satana a Sion je ďábel s ocasem. Za všechno zlo prý mohou barbarští Židé a jsou zlí ze své podstaty.

Palestinská televize dětem tvrdí, že úkolem Izraelců je zabíjet palestinské děti. Zabíjet Židy je službou Alláhovi a je to hrdinství – to řekl i palestinský muftí. V oficiálních médiích Fatahu jsou návody a výzvy k teroristickým přepadům Židů. Pětileté děti v televizi říkají, že budou zabíjet Židy pro Arafata. Též se tam říká, že celý Izrael je okupované území (ne jenom západní břeh), celé území Izraele se musí vrátit Palestincům. Stále se opakuje, že Žid je satan a Izrael musí být zničen. 14letá palestinská dívka ve svém oceněném eseji napsala, že Hitler udělal velkou práci pro svět, když zabíjel Židy.

Palestinci nechtějí dva státy, palestinský a izraelský, ale chtějí zničit Izrael a mít pouze palestinský stát. 25 škol v Palestině je pojmenováno po teroristech a jmenují se po nich poháry ve fotbale. 300 milionů dolarů posílá ročně palestinská samospráva jako mzdu teroristům na podporu jejich rodin.  

To jsou naši partneři pro mírový dialog? Vrazi a teroristé?

Poté hovořil člen izraelského parlamentu (Knesetu) a expert na terorismus Amir Ohana ze strany Likud, který sloužil 12 let v izraelské armádě a také v tajných službách. Českou republiku označil za jednoho z nejbližších přátel Izraele v Evropě.

Připomněl, že hlavním cílem Hamásu, který ovládá pásmo Gazy, je zničit Izrael a zabít co nejvíce Izraelců. Připomněl, že Organizace pro osvobození Palestiny vznikla v roce 1964  ještě před okupací západního břehu Jordánu – znamená to, že jí tedy nejde o „osvobození“ západního břehu, ale chce zničit Izrael a z celého území vytvořit palestinský stát. Šéf palestinské samosprávy Mahmúd Abbás řekl, že není diplomatické říkat, že je potřeba zničit Izrael, protože by to vylekalo světovou veřejnost – je prý třeba se vrátit k hranicím roku 1967 a celý zbytek Izraele si vzít zpátky potom.

Ohana označil dohody z Oslo z roku 1993 za chybu. „Dali jsme svobodu teroristům,“ řekl. Izrael dle něj dal autonomii teroristům, kteří proti němu nadále páchají útoky s podporou palestinské samosprávy. Před rokem 1993 neexistovaly sebevražedné útoky. Druhou chybou bylo opuštění pásma Gazy v roce 1995. Stáhli se vojáci i osadníci. A museli i přemístit hroby, aby nebyly zneuctěny. Připomněl, že Židé byli zmasakrováni v Palestině již v roce 1929. Vlivná většina Arabů dle něho odmítá právo Izraele na existenci. Od palestinské samosprávy dostávají teroristé peníze. „To jsou naši partneři pro mírový dialog? Vrazi a teroristé?“ zeptal se.

Vládní budova Palestinců v Ramalláhu je pojmenována po teroristovi. Ulice v palestinské části Jeruzaléma se jmenuje po Amínu al-Husajním. To byl velký jeruzalémský muftí a inspirátor masakru Židů v roce 1929 a spolupracoval s Adolfem Hitlerem na vytvoření balkánských muslimských jednotek SS. Jeho synovcem byl Jásir Arafat.    

Pokud jde o EU, tak dle Ohany Evropa čelí kvůli masové imigraci střetu civilizací. Evropská unie nefinancuje teroristy přímo, ale posílá peníze palestinské samosprávě, která je pak přeposílá tenoristům. 

Ohana míní, že je potřeba, aby se občané ozbrojovali, aby se mohli bránit proti teroristům, protože vojáci či policisté nejsou vždy na místě; zachrání se tak lidské životy. V Evropě dle něj terorismus a to, co jsme zažili doposud, je jen vrchol ledovce, občané proto mají mít právo na sebeobranu se zbraněmi.

„Strom volá, skrývá se za mnou Žid, jdi a zabij ho. Kámen volá, skrývá se za mnou Žid, jdi a zabij ho,“ citoval Sunnu. Tento princip je v základní listině hnutí Hamás.

Buď Arabové zmasakrují a zaženou Židy do moře, nebo uznají realitu existence Izraele

Na konferenci vystoupila též bývalá levicová poslankyně Einat Wilf, která působila i jako poradkyně premiéra Šimona Perése. Dle ní jsou věci, které považujeme za samozřejmé, velmi křehké a můžeme o ně přijít. Staré nenávisti jsou na vzestupu. Antisemitismus je v pohledu intelektuálních elit pro spodní vrstvy a elity svůj antisemitismus halí do závoje antisionismu. Když na setkání se socialistickými poslanci Evropského parlamentu řekla, že se považuje za socialistickou sionistku, považovali ji prý tito poslanci málem za fašistku.

Sama prosazuje řešení dvou států. Ale zároveň přiznává, že i „umírnění“ Palestinci si přejí zánik Izraele. Mír podle ní bude, až si Palestinci uvědomí, že Izraelci prostě neodejdou. Celý konflikt dopadne tak, že buď Arabové zmasakrují a zaženou Židy do moře, nebo uznají realitu existence Izraele a bude jim stačit palestinský stát v omezeném měřítku. Dle ní má Izrael morální nárok na západní břeh Jordánu, ale je třeba realisticky udělat ústupek a ukázat, že Izraelci dokáží uznat právo Palestinců na svůj stát. Dodala, že ale Palestinci právo Izraelců na jejich stát neuznávají.

Islám není náboženství, ale totalitní ideologie jako komunismus

Podplukovník izraelské armády v záloze Mark Babot hovořil o vojensko-bezpečnostních otázkách. „Žijeme velmi blízko peklu,“ poznamenal na úvod. Poděkoval českému národu za zabití Reinharda Heydricha.

Zmínil problém imigrace do Evropy. Sen o sjednocené Evropě je podle něj jen sen. Masová migrace vyvolá vzestup pravice v Evropě. Čísla jsou mnohem větší, než se oficiálně udává. Pokud Evropané přijmou migranty, přijdou o své národní státy. Brusel je dle něj hlavní město terorismu v Evropě. Pro záchranu Norska a Švédska už je možná pozdě, východní Evropa se může uhájit. „Když nebudete mít hranice, budete v Schengenu. A když vás západoevropské státy přinutí přijmout uprchlíky, teroristé mohou udeřit i u vás,“ varoval Čechy Babot. Z hlediska migrační krize zmínil velmi negativní roli Turecka. 

Připomněl základní principy islámu, obsahující shahadu, tedy mučednictví ve jménu islámu, a džihád čili svatou válku proti nevěřícím. Islám ve své nauce dělí svět na dar al islám, území míru, kde vládne islám, a dar al harb – území války a nevěřících, které musí být dobyto a podřízeno islámskému chalífátu, islámské světovládě. Křesťané a židé dle nauky islámu, pokud zaplatí daň, mohou žít s omezenými právy. Připomněl, že v nauce islámu místo, kde muslimové postaví mešitu, se stává územím islámu. „Islám není náboženství, ale totalitní ideologie jako komunismus,“ řekl Babot. Dodal, že existují umírněné muslimské směry, které nejsou agresivní – například súfisté. Ty jsou ale v jasné menšině.

Dle něho nejlepším řešením Blízkého východu je rozdělit ho na národní státy na základě etnického, náboženského a kmenového dělení; současné dělení je nepřirozené a je výsledkem dohody z roku 1916. Zmínil pozitivní funkci zdi pro bezpečnost Izraele.

Výhledem pro Blízký východ je dle něho chaos, žádná lidská práva, žádné etické standardy, rozpad států, neexistence mezinárodního práva… V následné debatě též zaznělo, že Maroko by mohlo být vzorem pro další islámské státy, protože zrušilo trest smrti za odpadnutí od islámu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…