Židy neobsloužíme? Multikulturní Německo dokáže nepříjemně překvapit

10.05.2018 12:40

Německem po krátkém čase hýbe další antisemitský skandál, který se i tentokrát odehrál v multikulturním Berlíně. V jedné z restaurací v centru města odmítli obsloužit židovskou rodinu.

Židy neobsloužíme? Multikulturní Německo dokáže nepříjemně překvapit
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: antisemitismus

Organizace Recherche- und Informationsstelle Antisemitismus, která sleduje případy antisemitismu v Berlíně, na svých facebookých stránkách tento týden zveřejnila závažnou skutečnost. Podle jejích informací měli minulý pátek v nejmenované restauraci na Gendarmenmarkt číšnici odmítnout obsloužit tříčlennou židovskou rodinu. Muž, jeho manželka a těžce postižený sedmiletý syn navštívili nedalekou slavnost u příležitosti výročí vzniku státu Izrael.

Nejprve si dle svého svědectví sedli na venkovní zahrádku a přesto, že tam nebyli žádní další hosté a v prostoru se pohybovalo pět číšníků, nebyli obslouženi. Za chvíli dorazili dva jiní hosté a ti naopak byli ihned obslouženi. Když se rodina, která na sobě měla viditelné symboly židovství, dotazovala, proč nebyl obsloužena, dostalo se jí odpovědi, že sedí u špatného stolu. Číšnici se však ani po několika dalších minutách neobtěžovali rodinu přemístit ke „správnému“ stolu.

Celý text v němčině je ZDE.

Hlava rodiny se po dalším čekání zeptala číšníků, jestli mají problém se židovským původem rodiny. Na to zaměstnanci reagovali s posměšky a ironickými úšklebky. Rodina z Izraele se po této nepříjemné zkušenosti rozhodla z restaurace raději sama odejít. Předevčírem poté o incidentu se zjevně antisemitským pozadím informovala právě zmíněná organizace Recherche- und Informationsstelle Antisemitismus, která tyto případy monitoruje od roku 2015.

Jak uvádí magazín Focus, organizace sleduje i události, které podle policejních statistik nejsou za antisemitské případy považovány. V Berlíně a vůbec celém Německu jich v posledních letech značně přibývá. Před několika týdny například na sociálních sítích a médii kolovalo krátké video, na kterém mladý syrský migrant zaútočil v hlavním městě na dva mladíky s jarmulkami. Policie incident označila za antisemitský.

Zejména na soužití s migranty z Afriky a Blízkého východu si stěžuje čím dál tím více Němců židovského původu. Experti upozorňují, že migranti z Blízkého východu si svoji nenávist vůči Židům přinášejí do Německa s sebou.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

15:22 Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se obul do Zelených i do dnešních liberálů. Prý ve skutečnosti žá…