Židy neobsloužíme? Multikulturní Německo dokáže nepříjemně překvapit

10.5.2018 12:40 odp.

Německem po krátkém čase hýbe další antisemitský skandál, který se i tentokrát odehrál v multikulturním Berlíně. V jedné z restaurací v centru města odmítli obsloužit židovskou rodinu.

Židy neobsloužíme? Multikulturní Německo dokáže nepříjemně překvapit
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: antisemitismus

Organizace Recherche- und Informationsstelle Antisemitismus, která sleduje případy antisemitismu v Berlíně, na svých facebookých stránkách tento týden zveřejnila závažnou skutečnost. Podle jejích informací měli minulý pátek v nejmenované restauraci na Gendarmenmarkt číšnici odmítnout obsloužit tříčlennou židovskou rodinu. Muž, jeho manželka a těžce postižený sedmiletý syn navštívili nedalekou slavnost u příležitosti výročí vzniku státu Izrael.

Nejprve si dle svého svědectví sedli na venkovní zahrádku a přesto, že tam nebyli žádní další hosté a v prostoru se pohybovalo pět číšníků, nebyli obslouženi. Za chvíli dorazili dva jiní hosté a ti naopak byli ihned obslouženi. Když se rodina, která na sobě měla viditelné symboly židovství, dotazovala, proč nebyl obsloužena, dostalo se jí odpovědi, že sedí u špatného stolu. Číšnici se však ani po několika dalších minutách neobtěžovali rodinu přemístit ke „správnému“ stolu.

Celý text v němčině je ZDE.

Hlava rodiny se po dalším čekání zeptala číšníků, jestli mají problém se židovským původem rodiny. Na to zaměstnanci reagovali s posměšky a ironickými úšklebky. Rodina z Izraele se po této nepříjemné zkušenosti rozhodla z restaurace raději sama odejít. Předevčírem poté o incidentu se zjevně antisemitským pozadím informovala právě zmíněná organizace Recherche- und Informationsstelle Antisemitismus, která tyto případy monitoruje od roku 2015.

Jak uvádí magazín Focus, organizace sleduje i události, které podle policejních statistik nejsou za antisemitské případy považovány. V Berlíně a vůbec celém Německu jich v posledních letech značně přibývá. Před několika týdny například na sociálních sítích a médii kolovalo krátké video, na kterém mladý syrský migrant zaútočil v hlavním městě na dva mladíky s jarmulkami. Policie incident označila za antisemitský.

Zejména na soužití s migranty z Afriky a Blízkého východu si stěžuje čím dál tím více Němců židovského původu. Experti upozorňují, že migranti z Blízkého východu si svoji nenávist vůči Židům přinášejí do Německa s sebou.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radila Bidenovi s vakcínami, které stály miliardy. Neuhodnete, pro koho pracovala předtím…

20:20 Radila Bidenovi s vakcínami, které stály miliardy. Neuhodnete, pro koho pracovala předtím…

Z „etického prohlášení“ šéfky Bidenovy prezidentské kampaně Anity Dunnové vyplývá, že se současná hl…