Žijeme v pohádce, nebo noční můře, ptá se novinář: Migranti tu pobíhají po polích a znásilňují „naše“ ženy. Romové si jezdí pro dávky taxíkem...

02.02.2018 10:44

Redaktor Přemysl Houda se v komentáři pro Lidové noviny zamyslel nad tím, proč Miloš Zeman vyhrál prezidentské volby. Nabídl tak trochu jiný pohled na souboj o Hrad, v němž hrají roli čeští Romové a uprchlíci pobíhající houfně po českých polích.

Žijeme v pohádce, nebo noční můře, ptá se novinář:  Migranti tu pobíhají po polích a znásilňují „naše“ ženy. Romové si jezdí pro dávky taxíkem...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

Aby bylo všem jasné, že v prezidentské volbě nestál ani na straně příznivců Miloše Zemana, ani v táboře Jiřího Drahoše, prozradil, že by na Hradě rád viděl někoho zcela jiného, ale jeho favorit bohužel ani nekandidoval.

V současném souboji o prezidentský post podle Houdy nerozhodovala realita, ale jakýsi uměle vytvořený obraz reality, ve který lidé věří. Jejich víra je natolik silná, že se příliš netrápí fakty. Raději věří určitému společenskému obrazu. Co všechno tento obraz zahrnuje?

„Žijeme v pohádce (či noční můře)? Migranti tu pobíhají po polích a znásilňují „naše“ ženy (nebo je znásilňovat budou, pokud se něco nestane). Romové si jezdí pro horentní dávky taxíkem (zatímco „my, Češi“ pracujeme za pakatel). Za všechno zlé v tomto světě může všudypřítomný tvor jménem Kalousek, který v podivném spolčení s pražskou kavárnou tahá za nitky atd.,“ napsal Houda.

Miloš Zeman je prý jedním z těch politiků, kteří dokážou udržet obraz této hyperreality při životě a těžit z něj politické body.

Komentátor však netuší, jak z této situace vybřednout. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politická agitace? Státní univerzita čelí hněvu Okamury. Za vše může tento její počin

21:41 Politická agitace? Státní univerzita čelí hněvu Okamury. Za vše může tento její počin

Předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru doběla rozpalují praktiky státní Univerzity Hradce Králové souvisej…