Žili tu v klidu Němci a Lužičtí Srbové. Pak sem vláda poslala osm tisíc imigrantů a z města je bojová zóna

01.02.2018 6:48 | Zprávy
autor: jav

Německé město Chotěbuz poblíž hranic s Polskem bývalo klidným, ačkoliv zde společně žili Němci s příslušníky menšiny Lužických Srbů. To se však radikálně změnilo ve chvíli, kdy spolková vláda začala do braniborského města posílat tisíce syrských, afghánských a dalších běženců.

Žili tu v klidu Němci a Lužičtí Srbové. Pak sem vláda poslala osm tisíc imigrantů a z města je bojová zóna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka

Celkem jich ve stotisícovém městě bylo umístěno osm tisíc a brzy se začaly objevovat problémy. „Přišlo příliš mnoho lidí v krátkém čase, změna byla příliš rychlá. Mohlo se udělat víc pro informování lidí - ve srovnání s velkými městy na západě Německa tady chybí zkušenosti s integrací cizinců,“ řekl podle serveru Aktuálně.cz, který o situaci ve městě píše, úředník z magistrátu. Chotěbuz, která leží v bývalé Německé demokratické republice, doposud s osobami takto kulturně odlišnými neměla zkušenosti vůbec žádné.

Nejnovější sérii střetů rozpoutalo pobodání místního chlapce syrským běžencem. V reakci na to 1. ledna skupina skinheadů napadla ubytovnu Afghánců. Následovalo množství dalších střetů, v nichž byly jako zbraň používány nože. A došlo dokonce také na slzný plyn.

V reakci na tyto události město Chotěbuz pozastavilo další přijímání migrantů. V ulici přibylo policistů a magistrát nechal na ulici nainstalovat další bezpečnostní kamery.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…