Získali jsme další interní zápis předsednictva ČSSD: Přímá volby předsedy nebude

10.11.2017 15:52

Sociální demokraté ještě zřejmě neprocitli do reality. Tak to alespoň vypadá z jejich dokumentů, které naše redakce dostává v pravidelných intervalech. V tomto případě se jedná o zápis z předsednictva strany. To sice v hojném počtu odhlasovalo řadu podnětů a návrhů, navenek to ovšem nemění nic.

Získali jsme další interní zápis předsednictva ČSSD: Přímá volby předsedy nebude
Foto: ReproFoto: TV Prima
Popisek: Bývalý premiér Bohuslav Sobotka v pořadu Partie TV Prima.
reklama

Jak prozradil náš zdroj ze špiček sociální demokracie: „Strana je v háji, názory se různí a k dohodě mají všichni daleko. Už i Zaorálek přišel o elán a je jak páté kolo u vozu." Pocity nechme stranou. Jak totiž ukazuje zápis z 8. usnesení předsednictva ČSSD, přímá volba předsedy nebude.

Špičky ČSSD, například Jan Birke, Lubomír Zaorálek, Jiří Zimola či Petr Hulinský, si vyslechli i postoj ekonomického ředitele strany Starce, případně schválili, že v doplňovacích volbách v obvodu 39 bude partajním kandidátem Karel Šklíba (místostarosta Úpice na Trutnovsku a předsedy tamní ČSSD, pozn. red.). Je to prý v souladu s "OVV ČSSD Trutnov a usnesením KVV ČSSD Královéhradecko a PG ČSSD."

Na zkratky si oranžoví politici skutečně potrpí. V dokumentu, který nám zaslali sami zástupci strany, je jich nespočet. Na jednání byl mimochodem přítomen i nezvolený poslanec Robin Böhnisch, který ParlamanentnímListům.cz opakovaně odmítal sdělit, jaké státy coby poslanec procestoval a co tam vůbec dělal. Na některých jednáních v různých místech planety měl tohoto neúspěšného kandidáta doprovázet i asistent Jaroslav Špaček. Ani ten nebyl schopen odpovědět na desítky opakovaných mailů redakce.

Z dokumentů, které zapsal Zlatko Voráček a ověřil Milan Chovanec jakožto místopředseda ČSSD, se dá vyčíst i řada dalších věcí. Proto je našim čtenářům nabízíme tak, jak je viděli i vedoucí členové socdem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

22:48 Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

Poslanecká Sněmovna dnes odpoledne projednávala návrh státního rozpočtu se schodkem 320 miliard koru…