Získali jsme první průzkum, který ukáže možné šance Realistů a ODA

11.01.2017 14:29

Pokud by se volby konaly nyní, hnutí ANO by získalo necelých 24 procent hlasů. Vyplývá to z posledního měření voličských preferencí agentury Phoenix research.

Získali jsme první průzkum, který ukáže možné šance Realistů a ODA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman při návštěvě sněmovny si třese rukou s ministrem financí Andrejem Babišem
reklama

ANO si oproti minulému měření mírně pohoršilo, a to o necelé jedno procento. Na druhém místě se umístila ČSSD, avšak v tuto chvíli již s poměrně výraznou ztrátou oproti Babišovu hnutí. 

ČSSD by aktuálně získala 15,9 procenta. Připomeňme, že ve volbách v roce 2013 získala celkem 20,45 procenta. V krajských volbách pak 15,24 procenta v rámci celé České republiky.

Podle agentury by se do Poslanecké sněmovny dostalo celkem šest politických subjektů. Spolu s ANO a ČSSD ještě KSČM, ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Komunisté by v tuto chvíli získali celkem 11,1 procenta hlasů, KDU-ČSL 5,5 procenta a Kalouskova TOP 09 5,5 procenta.

Většina sněmovních stran si oproti listopadu minulého roku pohoršila. Nárůst zaznamenala pouze TOP 09, a to o jedno procento, a KSČM o 0,6 procenta.

Problém se vstupem do Sněmovny by mohli mít i lidovci, kteří jsou aktuálně součástí vládní koalice.

SPD Tomia Okamury by se do Poslanecké sněmovny neprobojovala. Její zisk by činil 3,9 procenta. A ani hnutí Úsvit by do lavic nezasedlo.

Do průzkumu byly zařazeny i dvě nově vzniklé strany, Realisté Petra Robejška a znovuobnovená ODA, kterou založil miliardář Pavel Sehnal. Ani jedna ze stran však u respondentů zatím nezaznamenala výraznější podporu. Realisty by volilo zhruba 1,2 procenta dotázaných. ODA nezaznamenala téměř žádnou podporu.

Celý průzkum k dispozici ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

4:44 Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

VZPOMÍNKY A PERLY Zbavili jsme se jedné části, teď druhé. Já su Moravák, třeba se zbavíme jednou i j…