Živnostníci, pozor. Přísaha spouští speciální tým

15.07.2025 16:33 | Zprávy

Hnutí Přísaha v čele se senátorem Robertem Šlachtou ustanovilo pracovní skupiny pro živnostníky. Podle informací ParlamentníchListů.cz ji povede Jiří Janeček, který se od roku 2020 podílel na iniciativě Chcíp PES během pandemie covidu-19.

Živnostníci, pozor. Přísaha spouští speciální tým
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta představil své plány pro senátní volby

„Jsem velmi rád za aktivitu Jirky Janečka směrem k živnostníkům a podnikatelům. Ozval se mi po mé výzvě, aby se nezávislé osobnosti zapojily s nápady do programu,“ uvedl předseda Přísahy Robert Šlachta.

Šlachta ve zmíněné výzvě občanům připomíná, že současná vláda koalice SPOLU sice před volbami slibovala podporu podnikatelům a živnostníkům, ale ve skutečnosti jim spíše uškodila. Zvýšila daně, odvody, zavedla pro ně koncesionářské poplatky, přispěla ke zvýšení byrokracie a zhoršila podnikatelské prostředí.

Šlachta vládu obvinil, že na živnostníky zapomněla, a vyzval proto živnostníky, aby mu sami napsali, co je trápí a co by jim pomohlo. Hnutí Přísaha chce jejich návrhy slyšet i realizovat. Živnostníci a podnikatelé mohou přispívat svými návrhy i na stránce Přísahy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Alena Kratochvílová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš dostal holí do hlavy, z mítinku skončil v nemocnici

19:11 Babiš dostal holí do hlavy, z mítinku skončil v nemocnici

Berlí do hlavy dostal Andrej Babiš na mítinku v Moravskoslezském kraji, kde je volebním lídrem ANO. …