Zklidněte Porošenka. Americký ministr zahraničí je na cestě do Kyjeva

09.07.2017 17:33 | Zprávy

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson zamířil po skončení summitu G20 v Hamburku na Ukrajinu. Právě dnes (9. června) se má v Kyjevě setkat s prezidentem země Petrem Porošenkem a dalšími členy ukrajinské vlády i občanské společnosti. Má přitom jít o vůbec první oficiální návštěvu Rexe Tillersona v Kyjevě.

Zklidněte Porošenka. Americký ministr zahraničí je na cestě do Kyjeva
Foto: Repro foto youtube.com
Popisek: Rex Tillerson, ministr zahraničí USA

Jak informuje agentura Reuters s odvoláním na vyjádření americké vlády, cílem návštěvy je mimo jiné i znovu ujistit ukrajinské představitele o postoji Spojených států směrem k suverenitě Ukrajiny a celistvosti jejího území.

Tuto informaci potvrzuje i zpravodajský server Abcnews. Podle nějž Tillerson do země zamíří v situaci, kdy se Ukrajina dlouhodobě potýká s ozbrojeným odporem proruských separatistů na východě země a zároveň se snaží bojovat proti korupci.

PODÍVEJTE SE VE FOTOGALERII, JAK BĚHEM G20 V HAMBURKU ŘÁDILI RADIKÁLOVÉ:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jok

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…