Zkušený bojovník Islámského státu přišel do Německa jako uprchlík. Kdyby jej nechytili, vyhodil by se do vzduchu v davu na fotbale

09.08.2016 21:37

Přední bojovník Islámského státu chtěl zřejmě zaútočit v Německu při fotbalovém zápase. Německé speciální jednotky totiž minulý pátek zatkly na západě země čtyřiadvacetiletého syrského uprchlíka, když dostaly tip, že muž plánuje teroristický útok.

Zkušený bojovník Islámského státu přišel do Německa jako uprchlík. Kdyby jej nechytili, vyhodil by se do vzduchu v davu na fotbale
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Spolkové republiky Německo
reklama

„Dosavadní vyšetřování ale nepřineslo žádné důkazy o konkrétní hrozbě,“ uvedlo ministerstvo vnitra spolkového státu Severní Porýní-Vestfálsko, z nějž citovala agentura Reuters. Žadatel o azyl, zadržený v sousední spolkové zemi Porýní-Falc, zůstává ve vazbě.

Deník Bild dříve s odvoláním na mluvčího ministerstva vnitra Porýní-Falce napsal, že jde o vysoce postaveného bojovníka teroristické organizace Islámský stát (IS). Německé úřady na něj dostaly tip z vězení v Severním Porýní-Vestfálsku, uvedl Bild.

Podle agentury DPA souvisela obdržená informace o podezřelém s hrozbou vůči 2. německé fotbalové lize. Ta začínala právě o uplynulém víkendu. „Existují informace, že bylo něco plánováno na začátku Bundesligy,“ řekl agentuře AFP mluvčí ministerstva vnitra spolkové země Porýní-Falc v souvislosti se zatčením nebezpečného muže. Mluvčí neposkytl žádné podrobnosti o povaze a stupni přípravy možného útoku.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český  Senát

20:20 Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český Senát

Nový ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) dnes ruskému velvyslanci v České republice Alexandru Zm…