Zlatuška vystoupil na Frekvenci 1: Klaus, Kalousek a Chládek si to za rámeček nedají

09.05.2015 17:45

Hostem sobotního Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl poslanec Jiří Zlatuška (ANO). Hned v úvodu konstatoval, že ho prezident Miloš Zeman opakovaně zklamal, občas se mu prý daří překonat Václava Klause, a to už je co říct. Ostré kritiky se dočkal i ministr školství Marcel Chládek, a to i navzdory tomu, že jde o koaličního ministra. Ani Miroslav Kalousek (TOP 09) by si nedal za rámeček, co o něm Zlatuška povídal.

Zlatuška vystoupil na Frekvenci 1: Klaus, Kalousek a Chládek si to za rámeček nedají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška

„Já jsem si už od dob Václava Klause všiml, že musím žít v zemi, kde se tak trochu stydím za prezidenta,“ konstatoval. U Zemana se mu nelíbí vstřícný postoj k Vladimiru Putinovi, který boří mírový systém.

Následně se ostře vymezil proti ministru školství Marcelu Chládkovi (ČSSD). Je to sice koaliční partner, ale na otázku, zda Chládek pracuje špatně, Zlatuška odpovídá: „Jednoznačně ano.“ Proč? Třeba proto, že příliš nadbíhá firmám. Vzdělávací politika musí být nastavena tak, aby dětem dávala šanci na lepší uplatnění v životě, než měli jejich rodiče, ale firmy říkají, že potřebujeme více vyučených pracovníků. Ministr Chládek se tomuto požadavku snaží vycházet vstříc, čímž vlastně mladým lidem odebírá šanci na lepší budoucnost.

Ve vysílání prozradil, že si dobře rozumí s ministrem financí a předsedou ANO Andrejem Babišem. Šéf ANO je podnikatelský pragmatik, zatímco Zlatuška se vidí spíše jako idealista v některých věcech. Nemá problém ani s tím, že je Andrej Babiš ve střetu zájmů, neboť to poctivě hlásí. „Být ve střetu zájmů samo o sobě nic neznamená, ale jistě že jsou tyto věci zneužívány v politických debatách. "Pan Kalousek (TOP 09) se např. snaží Andreje Babiše očerňovat,“ uvedl Zlatuška.

Vzpomněl také na kauzu vadných padáků, za nimiž údajně kdysi stál právě první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Když si vzpomeneme třeba na debatu o navyšování plateb za státní pojištěnce, tak bychom mohli říci, že Kalousek potřebuje dobré zdravotnictví, kde se budou starat o ty poraněné parašutisty. Ale pan Kalousek by samozřejmě řekl, že to není pravda a že mu nikdo nic nedokázal,“ uvedl Zlatuška pro srovnání, jak lze v politické debatě využít různé kauzy.

Pár slov padlo také ke složení Rady České televize. Zlatuška podotkl, že by do toho politici měli mluvit co nejméně.

  • Celý záznam rozhovoru naleznete na oficiálních stránkách Frekvence 1, a to ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

18:52 Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

V Poslanecké sněmovně se v týdnu konal seminář k financování České televize. Za zavřenými dveřmi se …