Zlé zprávy pro Vystrčila. Skvělé pro Pirka a řečníka z Václaváku. Sázkaři už volby rozjeli

21.09.2022 18:40 | Analýza

Jak dopadnou volby do Senátu? Sázková kancelář Fortuna nabízí pohled do všech volebních obvodů očima sázkařů. Šéfovi Senátu Vystrčilovi těsně dýchá na záda právník Tomáš Nielsen za stranu PRO. Bát by se naopak neměl profesor Jan Pirk (za TOP 09), kterému sázející věří mimořádně. Zvolení se očekává i v případě herce Tomáše Töpfera (za ODS) a překvapivě i u energetického odborníka Ivana Noveského (za PRO). V Senátu by se měl dle sázek u Fortuny udržet i Tomáš Jirsa (ODS).

Zlé zprávy pro Vystrčila. Skvělé pro Pirka a řečníka z Václaváku. Sázkaři už volby rozjeli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

Odhady sázkové kanceláře Fortuna v některých obvodech překvapily. Například v Jihlavě, sledované kvůli účasti předsedy komory Miloše Vystrčila, média do druhého kola favorizovala kromě něj Janu Nagyovou z ANO. Fortuna však dává větší šance na vítězství kandidátovi strany PRO a viditelné osobnosti posledních dní, právníku Tomáši Nielsenovi. A to ve velmi nadějném kurzu 2,90, nejnižším ze všech kandidátů na druhém místě.

Ještě pozoruhodnější predikce nabízí obvod Mělník. Zde je za největšího favorita považován Ivan Noveský, kandidát za stranu PRO. Ještě před několika týdny nepříliš známý odborník na energetiku, kterého proslavily komentáře o cenách energií a principech evropské energetiky, například při protestu na Václavském náměstí, přeskočil dosavadního senátora Petra Holečka. Někdejší televizní radní Zdeněk Šarapatka, kandidát SPOLU, je na tom ještě hůře.

Jinde naopak vede „jistota“, třeba v Českém Krumlově populární senátor Tomáš Jirsa, který se o šestiletý mandát uchází již počtvrté. Pokud by uspěl, vyrovnal by se senátorským rekordmanům, jako byl například Jaroslav Kubera. A nejspíš má skutečně našlápnuto, sázkaři jeho výhru odhadují v kurzu 1,10, což je jeden z nejnižších mezi všemi kandidáty vůbec.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Proč jste vlastně kandidovala do EP?

Dobrý den, neustále jste tvrdila a tvrdíte, jak chcete v EP hájit zájmy občanů, hlavně teda těch mladých, ale přitom chcete být eurokomisařkou. Proč jste tedy vlastně kandidovala do EP a myslíte to, co říkáte vážně? Já to třeba chápu tak, že EP je pro vás jen pojistkou, abyste nějakou funkci měla, k...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

20:30 „Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

Bude českou eurokomisařkou Danuše Nerudová, Marcel Kolaja, nebo Jozef Síkela? Vláda Petra Fialy měsí…