Zločin! Maďarsko drsně udeřilo na EU

15. 10. 2018 14:31

Maďarsko reagovalo osobitým způsobem na disciplinární řízení, které proti němu zahájila před několika týdny Evropská komise.

Zločin! Maďarsko drsně udeřilo na EU
Foto: EPP
Popisek: Viktor Orbán
reklama

Rozhodnutí Evropské komise zahájit proti Maďarsku disciplinární řízení, v jehož důsledku může země přijít v rámci Evropské unie o svá hlasovací práva, vyvolalo nesouhlasné reakce i v České republice. Ostatně Poslanecká sněmovna přijala před čtrnácti dny usnesení, podle kterého považuje krok Evropské komise za chybný. Proti usnesení se v podstatě postavili jen Piráti v čele s Ivanem Bartošem, kteří kontinuálně podporují fakticky jakékoli kroky Evropské unie. Včetně migrační politiky.

Maďarská vláda vyjádřila nesouhlas s hlasováním Evropského parlamentu okamžitě. A to ústy Viktora Orbána, který byl v té době přímo na místě. Premiér tehdy poznamenal, že za vším stojí odlišné postoje v oblasti migrační politiky. Aktuálně tento argument zopakoval tiskový mluvčí vlády Zoltan Kovacs, který zároveň publikoval asi půlminutové video, v rámci kterého tento argument zaznívá v plné šíři.

 

Anketa

Litujete, že se rozpadlo Československo?

73%
27%
hlasovalo: 13822 lidí

„Maďarská vláda nenechá bez odpovědi zločin, který byl spáchán na Maďarsku ve zprávě europoslankyně Sargentiniové,“ píše se v tiskové zprávě Orbánovy vlády. Právě na základě zprávy nizozemské političky z eko-socialistické GroenLink se europoslanci rozhodli hlasovat proti Maďarsku. „Chtěli bychom před evropskou veřejností dát jasně najevo, že se nechceme stát přistěhovaleckou zemí. A to je také důvod, proč vláda publikovala toto video.“

Jak uvádí server Hungary Journal: Orbán za návrhem Evropské komise trestat jeho zemi vidí vedle pomsty kvůli rozdílnému pohledu na migraci také osobní pomstu šéfa komise Jeana-Claudea Junckera. „...A z důvodu, že jsem jej při kandidatuře na post šéfa Evropské komise před čtyřmi lety nepodpořil,“ cituje server Orbána. Jakoby chtěl Junkcer Orbánova slova o pomstě potvrdit, v pátečním rozhovoru pro francouzský deník Le Mond uvedl, že FIDESZ by již neměl být součástí Evropské lidové strany.
 

Samotné video se však spíš než na Junckera zaměřuje na vlivného člena Evropského parlamentu Guye Verhofstadta. „On zastává názor, že Evropa potřebuje migraci. Od roku 2015 však přišlo do zemí Evropské unie 1,8 milionu migrantů a další miliony je chtějí následovat. Od začátku migrační krize přišly o život v důsledku teroristických útoků stovky lidí a vzrostl počet násilných trestných činů. Verhofstadt chce přesto více migrace. To je bezohledné! Nastal čas zatřást Bruselem. Pojďme společně chránit Evropu,“ uvádí se v krátkém klipu. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček chce komisi, vyšetřující postup vlády v pandemii. A hned upozornil na to, co prováděl Babiš

17:16 Hamáček chce komisi, vyšetřující postup vlády v pandemii. A hned upozornil na to, co prováděl Babiš

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) opakovaně žádal občany i politickou opozici, aby teď neřešili, kdo…