Zločin! Maďarsko drsně udeřilo na EU

15.10.2018 2:31 odp.

Maďarsko reagovalo osobitým způsobem na disciplinární řízení, které proti němu zahájila před několika týdny Evropská komise.

Zločin! Maďarsko drsně udeřilo na EU
Foto: EPP
Popisek: Viktor Orbán

Rozhodnutí Evropské komise zahájit proti Maďarsku disciplinární řízení, v jehož důsledku může země přijít v rámci Evropské unie o svá hlasovací práva, vyvolalo nesouhlasné reakce i v České republice. Ostatně Poslanecká sněmovna přijala před čtrnácti dny usnesení, podle kterého považuje krok Evropské komise za chybný. Proti usnesení se v podstatě postavili jen Piráti v čele s Ivanem Bartošem, kteří kontinuálně podporují fakticky jakékoli kroky Evropské unie. Včetně migrační politiky.

Maďarská vláda vyjádřila nesouhlas s hlasováním Evropského parlamentu okamžitě. A to ústy Viktora Orbána, který byl v té době přímo na místě. Premiér tehdy poznamenal, že za vším stojí odlišné postoje v oblasti migrační politiky. Aktuálně tento argument zopakoval tiskový mluvčí vlády Zoltan Kovacs, který zároveň publikoval asi půlminutové video, v rámci kterého tento argument zaznívá v plné šíři.

 

Anketa

Litujete, že se rozpadlo Československo?

73%
27%
hlasovalo: 13857 lidí

„Maďarská vláda nenechá bez odpovědi zločin, který byl spáchán na Maďarsku ve zprávě europoslankyně Sargentiniové,“ píše se v tiskové zprávě Orbánovy vlády. Právě na základě zprávy nizozemské političky z eko-socialistické GroenLink se europoslanci rozhodli hlasovat proti Maďarsku. „Chtěli bychom před evropskou veřejností dát jasně najevo, že se nechceme stát přistěhovaleckou zemí. A to je také důvod, proč vláda publikovala toto video.“

Jak uvádí server Hungary Journal: Orbán za návrhem Evropské komise trestat jeho zemi vidí vedle pomsty kvůli rozdílnému pohledu na migraci také osobní pomstu šéfa komise Jeana-Claudea Junckera. „...A z důvodu, že jsem jej při kandidatuře na post šéfa Evropské komise před čtyřmi lety nepodpořil,“ cituje server Orbána. Jakoby chtěl Junkcer Orbánova slova o pomstě potvrdit, v pátečním rozhovoru pro francouzský deník Le Mond uvedl, že FIDESZ by již neměl být součástí Evropské lidové strany.
 

Samotné video se však spíš než na Junckera zaměřuje na vlivného člena Evropského parlamentu Guye Verhofstadta. „On zastává názor, že Evropa potřebuje migraci. Od roku 2015 však přišlo do zemí Evropské unie 1,8 milionu migrantů a další miliony je chtějí následovat. Od začátku migrační krize přišly o život v důsledku teroristických útoků stovky lidí a vzrostl počet násilných trestných činů. Verhofstadt chce přesto více migrace. To je bezohledné! Nastal čas zatřást Bruselem. Pojďme společně chránit Evropu,“ uvádí se v krátkém klipu. 


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: proTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…