Zlý Putin, zlé Rusko... Dokument v německé veřejnoprávní televizi se nelíbil Kremlu a toto se prý strhlo

29.12.2015 16:31

Německá televizní stanice nedávno odvysílala dokument „Diktátor Putin“. Ten se však Kremlu znelíbil a pořad se tak stal terčem ruské propagandy, jejímž cílem je jeho autory zdiskreditovat. ZDF podle Ruska pouští do oběhu dezinformace a úmyslné manipulace. Proti tomu se však ohradil novinář Boris Reitschuster, který se nyní snaží osvětlit postupy ruské propagandy. Informuje Svobodné fórum.

Zlý Putin, zlé Rusko... Dokument v německé veřejnoprávní televizi se nelíbil Kremlu a toto se prý strhlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska

„Putinův vrchní propagandista Dmitrij Kiseljov obvinil ve svém pořadu na televizní stanici Rossija německou veřejnoprávní televizi ZDF z dezinformace a úmyslné manipulace.“ ZDF se však brání a předkládá, že „i kritici Kremlu, jako např. bývalý místopředseda vlády Alfred Koch, považují obvinění za absurdní“.

Rusko našlo mladíka, jenž hrál hlavní roli v dokumentu ZDF. V něm potvrdil ruskou vojenskou přítomnost na Ukrajině, aby vzápětí na televizi Rossija přiznal, že si jej ZDF koupila a všechno bylo nahrané.

„Jurij Labyskin, který je v dokumentu ZDF nazýván Igorem, v pořadu televize Rossija překvapivě svá tvrzení odvolal. Byl prý reportéry ZDF uplacen, řekl 27letý, údajně nezaměstnaný Rus trpící hmotnou nouzí.“ ZDF s ním trénovala scénář a dokonce mu do rukou i dali dítě, aby vše působilo důvěryhodně.

„V podstatě jsem prostě lhal. Řekli mi, pokud si chci peníze vydělat rychle, ať povím, že je v Donbasu ruská armáda,“ tvrdil mladý Rus na tv Rossija. Údajně hrál i zranění.

ZDF však obvinění odmítá s tím, že nemají reálný základ. „Rozhovor s ruským dobrovolníkem nebyl předem nikterak nazkoušen, ani jsme neovlivňovali jeho průběh. Mladý Rus naopak odpovídal zcela spontánně a zevrubně vysvětloval důvody, proč se vydal na východní Ukrajinu.“

Alfred Koch uvedl, že reakci Moskvy čekal, s tím, že jen viní ZDF z toho, že používá stejné praktiky jako sami Rusové. „Pro německého pozrovatele to možná vypadá absurdně, ale Rusko se za Putina stalo jevištěm absurdna.“

Koch také mluvil o tom, že Rusko reaguje na kritiku „s hloupým vzdorem puberťáckého fracka“ stylem „Sám jsi idiot!“ a doporučil ruské názory zcela ignorovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

7:30 Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

TÝDEN V MÉDIÍCH Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čeka…