Zmizelé letadlo: Petr Hájek našel nové záhady

07.04.2014 12:08

Server publicisty a bývalého vicekancléře Petra Hájka Protiproud.cz se již poněkolikáté vrací k tématu zmizelého malajsijského letadla, přičemž se snaží hledat alternativy k oficiálním verzím celého případu. V aktuálním článku reaguje Hájek na dopisy čtenářů a odmítá přijmout teorii, že jde o únos pilotem či pasažérem, technickou závadu nebo podobnou katastrofu.

Zmizelé letadlo: Petr Hájek našel nové záhady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek
reklama

Mainstreamová média a oficiální verze se nám podle Hájka snaží vnutit myšlenku, že ztracené letadlo je stoprocentně na mořském dně. Šéfredaktor severu Protiproud.cz ale upozorňuje, že zpráva ze sobotního večera, podle níž čínská loď zachytila signály, které mohou (ale také nemusejí) být „voláním" černé skříňky, až zoufale připomíná další krok – a test veřejného mínění – v této „navýsost podivné hře".

„A že jde o hru, o tom prakticky nelze pochybovat. Jako jediní jsme v této souvislosti informovali o utajené návštěvě madam Clinton právě v Číně. Má to souvislost?" ptá se publicista.

Až vznikne jedno oficiální a konečné vyjádření, bude to podle Hájka lež

Čtenáři Petru Gabrielovi, autoru posouzení události 11. září 2001, Hájek vysvětluje, proč dává zmizení letadla do souvislosti s teroristickým útokem na americké obchodní centrum. „Zase nám tu něco 'padá na hlavy', zase jsou tu (zatím domnělé) oběti, zase je tu od počátku spousta nejasností, nesmyslů a rychle se měnících 'výkladů'. Zase jsme prostě zkoušeni, zda uvěříme, že tento případ je vůbec v dnešním 'profízlovaném' světě možný," popisuje Hájek svou nedůvěřivost k oficiálním vyjádřením.

Celý článek Petra Hájka na serveru Protiproud.cz najdete ZDE.

Už dnes ale prohlašuje o jediné verzi, kterou „bubnová mediální palba vypálí do mozkové matrice většiny veřejnosti", že půjde jednoznačně o lež. A zjistit, proč tomu tak bude, je podle Hájka úkolem všech, kteří se nechtějí nechat opít „hamburgerem" ze stánku rychlého mediálního „obžerství".

„A konečně: Jsme nejspíš svědky jednoho 'drobného' maléru, za nímž bude něco úplně jiného, co zatím 'zpoza rohu' nevykouklo. Nějaký plán prostě zase nevyšel. Jako vždycky," uzavírá Petr Hájek na webu Protiproud.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

21:30 Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

„Negativní roli v loňském roce sehrály krajské volby, kdy vláda nechtěla přijímat nepříjemná rozhodn…