Zmlácení kameramani při demonstraci v Chemnitzu? Takto to bylo doopravdy

2. 9. 2018 12:31

Média v sobotu informovala, že při demonstracích v Chemnitzu měl být surově napaden novinářský tým televize MDR. Postupem času se ale ukazuje, že celá kauza zdaleka není tak jednoznačná.

Zmlácení kameramani při demonstraci v Chemnitzu? Takto to bylo doopravdy
Foto: Repro Youtube
Popisek: Demonstrace ve východoněmeckém městě Chemnitz
reklama

„Zranění utrpěl také novinář rozhlasové a televizní stanice MDR, kterého někdo shodil ze schodů,“ psala na svém webu Česká televize, která ještě připsala, že někteří novináři byli napadeni i účastníky demonstrace.

Jednalo se o zaměstnance německé veřejnoprávní televize MDR - Mitteldeutsche Rundfunk. Ta je jednou z regionálních veřejnoprávních televizí, sdružených do federálního konsorcia ARD. Sídlí v Lipsku a pokrývá právě oblast Saska a sousedních spolkových zemí (Durynska a Saska-Anhaltska).

Dvoučlenný „kamerový tým“ veřejnoprávní televize se rozhodl, že bude demonstraci natáčet z jednoho z okolních domů. Před demonstrací proto začali obcházet jednotlivé byty a zvonili s žádostí, zda by nemohli z jejich balkónu natáčet.

Uspěli u jistého dospívajícího mladíka, který je do bytu pustil se slovy „žádný problém“. A navíc prý z bytu odešel, aby měli klid na práci. Novináři tvrdí, že se mu řádně představili.

V průběhu jejich práce se ale na balkóně za nimi objevil majitel bytu, slovy novinářů „velmi silný muž“. „Chytil nás zezadu za límec a pokoušel se nás ze svého bytu vystrkat,“ popisoval. Při tom měl novinářům poškodit kameru a nakonec je měl strčit ze schodů.

„Kamera je rozbitá, kolega je vážně zraněn na ruce a také má bouli“, vykládal v neděli do kamery jeden z pracovníků televize. Potěšeně ale konstatoval, že „útok na kameramany“ vyšetřuje policie.

 

 

Je třeba dodat, že po úterní demonstraci byli občané Chemnitzu velmi naštvaní na média, která o akci referovala. Jejich město totiž z reportáží vycházelo jako semeniště extrémní pravice, kde se hajluje po ulicích. A mnohá média ještě přidala, že místní fotbaloví fanoušci jsou celostátně obávaní chuligáni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český miliardář přesekl debatu o koronaviru: Bude recese. Závislost? Velká. A další věci

17:51 Český miliardář přesekl debatu o koronaviru: Bude recese. Závislost? Velká. A další věci

Hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček varuje, že zbytečná panika investorů ohledně koronaviru po…