Znalci dokončili první část posudků kvůli výbuchu na ambasádě

13.01.2014 19:33

Kriminalistický ústav dokončil první část znaleckých posudků, které se týkají výbuchu v domě palestinského velvyslance v Praze 6. Jejich závěry nezveřejnil, do konce týdne chce výsledky předat pražské policii. Dvanáct zbraní, které byly rovněž v budově zajištěny, pak znalci zanalyzují do konce ledna, řekla dnes ČTK mluvčí pražského Kriminalistického ústavu Petra Srnková.

Znalci dokončili první část posudků kvůli výbuchu na ambasádě
Foto: Archiv
Popisek: Palestina

"První část znaleckých zkoumání v oblasti chemie a mechanoskopie byla dokončena, očekáváme, že do konce týdne předáme dožadujícímu orgánu písemné vyhotovení znaleckého posudku," uvedla mluvčí. Podle ní chemici i nadále pokračují v analýzách dalších zajištěných stop. Znalci zkoumali jak funkčnost trezoru, po jehož otevření exploze nastala, tak i látku, která výbuch způsobila.

Policisté našli 12 zbraní

Palestinského ambasadora v Praze Džamála Muhammada Džamála na Nový rok smrtelně zranila exploze zatím neznámé výbušniny. Výbuch nastal po otevření sejfu v novém sídle ambasády v pražském Suchdole, kam byl trezor krátce předtím přestěhován. Česká policie případ vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti a také nedovolené ozbrojování, podle ní nešlo o teroristický čin.

Později policisté v domě objevili 12 zbraní - osm pistolí a čtyři samopaly. Palestinské ministerstvo zahraničí zatím české straně nevysvětlilo důvod držení zbraní na pražské ambasádě. Potvrdilo jen, že pochází z osmdesátých let a že prý nebyly nikdy použity. České ministerstvo nadále považuje jejich držení za porušení zákona.

Proti umístění palestinské ambasády v Praze 6 začala také po incidentu protestovat část místních obyvatel. Pro přestěhování rezidence se vyslovili i někteří političtí představitelé městské části.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …