Známý cestovatel se tvrdě pustil do Babiše: A ten beton jste míchal ve Švýcarsku, nebo v Maroku?

14.05.2019 18:40

Andrej Babiš se dal zase jednou do debaty s občany. Prohlásil, že nosit jeho čepici s heslem „Silné Česko“ si dnes žádá kus odvahy. Odpověděl také na dotaz Dana Přibáně, jenže toho odpověď neuspokojila, takže hned položil další doplňující otázky. Nahlédněte.

Známý cestovatel se tvrdě pustil do Babiše: A ten beton jste míchal ve Švýcarsku, nebo v Maroku?
Foto: Facebook
Popisek: Andrej Babiš v čepici ,,zmijovce"

Ačkoli Andrej Babiš sám v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu nekandiduje, dělá všechno proto, aby byl všude vidět jak on, tak jeho čepice s nápisem „Silné Česko“. A pochvaluje si, jak velký zájem o tuhle čepici lidé mají. Nosit tuhle čepici podle něj přitom chce odvahu.

„Čepice je velký hit, všichni o tom mluví, takže kampaň se povedla. Dokonce byla i v Otázkách Václava Moravce,“ pochvaloval si Babiš, který onu čepici na kameru sám vytáhl. Odpověděl i jednomu z občanů, který o červenou čepici požádal. Nové čepice se prý dají objednat v ANO. Už teď se prý prodalo na 10 tisíc čepic. Jsem rád, že ji budete nosit jako hrdý Čech. Naše země je skutečně skvělá a silná a bude ještě silnější,“ řekl šéf hnutí ANO a premiér.

Odpověděl také na dotaz dobroduha a cestovatele Dana Přibáně. Už v neděli se Babiš chlubil tím, že ještě dávno předtím, než světlo světa spatřila čepice Silné Česko, nosil tzv. zmijovku, asi aby mu neprostydla hlava. A míchal beton. Přibáň se předsedy vlády zeptal, jestli ho míchal v africkém Maroku nebo ve Švýcarsku.

„No tak, pane Přibáň, já pracoval na různých brigádách rukama od patnácti. Roznášel jsem mlíko, překládal balíky v Bratislavě na hlavním nádraží za 100 korun na noc, vykládal vagóny v Dimitrovce, kde jsem si za den vydělal 36 korun, a samozřejmě jsem chodil pomáhat i na stavby, kde jsme míchali beton a maltu,“ tvrdil premiér.

Neodpustil si jeden rýpanec. V 80. letech 20. století si prý Babiš začal stavět dům v Devínské Nové Vsi. „Začal jsem stavět ten barák, když vám bylo tak pět let, proto to asi těžko chápete,“ napsal dobrodruhovi Babiš.

Cestovateli však zjevně odpověď nestačila, protože na sociální síti Facebook ihned položil doplňující dotaz. Chtěl se dozvědět, kdy Babiše napadlo, že se neuživí poctivou prací.  

„To je hezké, jak jste byl od dětství pracovitý, pane premiére! V jakém věku přibližně došlo k onomu prozření, kdy jste zjistil, že poctivá práce není způsob, jakým si chcete zajišťovat své živobytí?“ nedal se odbýt Přibáň.

„Mimochodem, vy jste na stavbě používal nějaké prvky experimentální archeologie, že jste v osmdesátých letech míchal beton tak, že to nemohou mladší generace pochopit?“ vrátil Babišovi úder druhou otázkou.

Nakonec poukázal na to, že za dob komunistického režimu, kterému Babiš pomáhal jako agent StB a člen komunistické strany, se materiál na stavby sháněl dost špatně. Ale Babiš to možná jako spolupracovník Státní bezpečnosti nepocítil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

7:36 Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

TÝDEN V MÉDIÍCH Komunisté častovali své odpůrce mnoha ošklivými výrazy, ale o podřezávání sviní se n…