Známý novinář: Janukovyč je politická mrtvola. Hrozbou jsou ozbrojení fašisté

21.02.2014 14:04

Mediální obraz současných událostí na Ukrajině je zkreslený, posteskl si na serveru Neviditelný pes známý novinář Ondřej Neff, vystupující pod pseudonymem Aston. Stávající ukrajinský prezident je podle Neffa politickou mrtvolou, řešení krize vidí v nových volbách. Nicméně vyjadřuje obavy, zda se podaří nyní rozbouřené vášně zase uklidnit, strach má i z ozbrojených fašistů.

Známý novinář: Janukovyč je politická mrtvola. Hrozbou jsou ozbrojení fašisté
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezidenti Viktor Janukovyč a Miloš Zeman

„Mediální obraz je zkreslený, jelikož je určen dětinskou touhou pohádkového dělení na hodné a zlobivé. Do tohoto konceptu se hodí rozhodnutí EU uvalit sankce na lidi zodpovědné za masakry. Kdopak to asi bude? Ústavní činitelé s referátem veřejného pořádku, nebo teroristé vrhající Molotovovy koktejly a střílející z odstřelovacích pušek (obé je dokumentováno nezávislými zpravodajskými zdroji)?“ píše Neff.

Podle jeho názoru Janukovyč v čele Ukrajiny zůstat nemůže. „Legitimita jeho zvolení vyvolala pochybnosti a za jeho éry se veřejný pořádek v zemi zhroutil, to je bez debaty,“ míní známý novinář.

Vyjádřil obavy z toho, zda se rozbouřené emoce, které na Ukrajině nyní propukly naplno, podaří zkrotit: „Čert ale byl vypuštěn z pytle a kdo si jednou prásknul z pušky a hodil na policajta flašku s benzinem a radoval se, jak ten chlápek pěkně hoří, ten jen tak nepůjde s lístkem k urně a nebude čekat, jak to volební komise spočítá,“ dává Neff najevo své pochybnosti.

Za největší hrozbu Ukrajiny nepovažuje Janukovyče, který je podle něj politickou mrtvolou, ale ozbrojené fašisty. „Bohužel, i ti slušní lidé demonstrující ve prospěch demokracie na Václavském náměstí podporují bezděky právě tyto lidi, kterým o žádnou demokracii nejde, jenom o moc, která jim připadá v napůl zhrouceném státě na dosah,“ dodává Neff.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou

8:01 Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou

Slova Grety Thunbergové oběhla svět a v České republice není o reakce nouze. Přicházejí srovnání se …