Známý umělec prezidentovi: Špína a kyselo, nachcáno v dýmu. Podzeman se valí celou zemí

3. 11. 2014 12:17

Známý herec, moderátor a publicista Jan Kraus zveřejnil na svém webu článek, v němž vyjadřuje znechucení nad prezidentem Milošem Zemanem. Za rámeček si jeho postřehy nedá ani Václav Klaus.

Známý umělec prezidentovi: Špína a kyselo, nachcáno v dýmu. Podzeman se valí celou zemí
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus
reklama

Anketa

,,Kunda, hovno, zkurvili". Taková slova použil v přímém rozhlasovém přenosu prezident Miloš Zeman. Co vy na to?

hlasovalo: 52725 lidí

„Pokud jde o prezidenty, Česko začíná být pozoruhodným ostrůvkem silné nejapnosti, který nelze přehlédnout,“ uvádí Kraus v článku posměšně nazvaném „Pussy je kočička. Pro normální lidi. Ale jak to má Zeman vědět?“

Podle něj je naším celonárodním problémem, že s chirurgickou přesností vybíráme do funkce prezidenta patologické osobnosti, což jsme prý udělali, když jsme po „zloději tužek“ vybrali do čela státu „zpitou makovici“. Světu tím prý dáváme najevo, že naše zásoby patologických jedinců jsou nekonečné.

„K tomu navíc místní novináři rádi tahají bývalého Nobelklause, snad aby se na něj a jeho jedinečné chytrolínství nezapomnělo. Ten je ale trvale a nevyléčitelně nemocný Václavem Havlem, což je trest pro něj nejhorší,“ nenechává nit suchou na bývalém prezidentovi.

Za úplně nejhorší skutečnost nicméně publicista považuje to, že i přes pocit neosobní identifikace se „splaškovým festivalem“ v zemi, mu nikdo neodpáře sounáležitost. „Mám se připravit na návštěvu čínského prezidenta tak, že si koupím mávátko? Budu s ním pak mávat i na Putina? Budu tak stabilizovaný po čínském vzoru, jak se to jel Podzeman učit do Číny?“ táže se Kraus.

Hovory z Lán? Holá putyka

„Smradlavá hospoda blouzní o  pražské kavárně, která ho nikdy nepřijme. Ani stovky hoven na to nebudou stačit...“ naráží na prezidentovy nedělní „Hovory z Lán“. „Ony kuny byly jen zlatým hřebem celého rozhovoru. Zmatlaný žvást, s žíznivým promlaskem, citacemi velikánů, kdy se  k nim půllitr s ‚nenápadností‘ hospodské špíny snaží sám připnout na piedestal. Občasné citace anglických slovních spojení (political chemistry), Konfucius, pořekadla, židovské anekdoty.. no prostě holá putyka,“ konstatuje Kraus a dodává: „Ale ta stará. Špína a kyselo. Nachcáno v dýmu. Zašedlé obrázky komunismu. Podzeman se valí na celou zemi. A bez legrace, jsme v ohrožení....“

Celý text k přečtení ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…