„Loni stanul před soudem ve Philadelphii Dr. Kermit Gosnell za to, že při provádění potratů zavinil smrt jedné ženy a sedmi dětí, které měly podříznuté hrdlo. Hlavní americká média však o tomto případu nereferovala. Novináři tvrdili, že prý jde o `lokální krimipříběh`. Podle Erika Wempleho, který bloguje na Washington Post, doslova říkali, `neotravujte nás s těmito hloupostmi a přijďte, až budete mít skutečný příběh`," píše v úvodu konzervativní publicista a aktivista Bozell, jenž je mimo jiné zakladatelem společnosti Media Research Center a stojí ve vedení Katolické ligy pro náboženská a občanská práva.
Události z Fergusonu jsou však podle Bozella důkazem toho, že i „lokální krimipříběh“ může dostat velký prostor v celostátních denících a televizních zprávách. „Musí jít samozřejmě o oblíbené téma liberálních médií, jež může `zahýbat událostmi`. Zpráva o tom, že bílý policista smrtelně zranil neozbrojeného mladého černocha na jednom z předměstí St. Louis, dominovala celostátním zprávám do té míry, že bylo dokonce v hlavním vysílacím čase přerušeno vysílání, aby mohli reportéři informovat o tom, jestli byl policista obviněn,“ upozorňuje Bozell.
Média se snaží vytvořit historickou událost?
„Jedná se přitom o ty samé televizní stanice, které před týdnem odmítly vysílat naživo Obamův projev vztahující se k přelomové imigrační reformě. Cožpak si nemohl celý národ počkat na lokální zprávy či přepnout na kabelovou televizi? Zdá se, že se média pokouší prostřednictvím kauzy ve Fergusonu vytvořit historickou událost, která se dostane do učebnic dějepisu. Jako tomu bylo v případech Selmy či Sanfordu na Floridě, kde byl zastřelen Trayvon Martin,“ kritizuje Bozell.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro