Zneužitá pandemie. Bruselem i státem. Strašení občanů, píše Šichtařová

31.07.2020 10:09

Ekonomka Markéta Šichtařová upozorňuje, že koronavirovou pandemii od počátku provází jedno specifikum. Mediální obraz koronaviru se zcela rozchází s realitou. A tento mediální obraz je státními aparáty i bruselskou mašinérií zneužíván k posílení státu na úkor soukromého sektoru. A ke strašení občanů.

Zneužitá pandemie. Bruselem i státem. Strašení občanů, píše Šichtařová
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová
reklama

„Bude druhá vlna? Nebude? Jasně, že bude. Ovšem nemá to nic společného s epidemiologickou situací a už vůbec ne s nebezpečností viru. Ostatně to bylo specifikum covidu od počátku – realita se rozcházela s mediálním obrazem,“ napsala Šichtařová na blogu iDNES.cz.

Myslí si, že je koronavirová krize uměle přiživována, aby bylo možné odůvodnit, proč potřebujeme silnější stát a silnější EU. Ve jménu boje s koronavirem se EU jako celek zadlužuje, což politici jednotlivých zemí prezentují jako výhodu, ale podle ekonomky to výhoda rozhodně není. Podle Šichtařové kráčí EU na cestě vedoucí do propasti. Do zelené propasti.

Koronavirem je a bude vysvětlována zostřená ‚zelená‘ politika. Ta bude prezentována jako posun na vyšší úroveň ekonomiky, jako nezbytná součást zvýšení konkurenceschopnosti, nutná oběť v zájmu obnovy po epidemii. Ve skutečnosti všechna opatření vedou k pravému opaku: Ke zmenšení evropského průmyslu na nižší produkční úroveň, snížení evropské konkurenceschopnosti (protože průmysl nebude motivován ziskem, nýbrž ideologií, což je opak konkurenceschopnosti) a ke zvýšení nákladů a snížení ziskovosti (což zdecimuje část i těch podniků, které přežily administrativní vypnutí ekonomiky). Natvrdo řečeno: I kdyby epidemiologicky druhá vlna nepřišla, eurozóna či EU si ji (nebo jinou zástěrku) bude muset vymyslet, aby mohla v příštím roce dál dotovat své jižní křídlo a hrát si své rádoby-zelené ideologie,“ zdůraznila Šichtařová.

Podle Šichtařové to také vysvětluje, proč český stát mlží ohledně koronaviru, proč neříká, kolik lidí opravdu zemřelo na koronavirus a ne jen s koronavirem. Neříká, kolik skutečně těžkých případ je třeba řešit a kolik lidí má koronavirus jen v jeho lehké formě, že je to většina lidí, a tak podobně. Kdyby tyto údaje stát zveřejnil, už by nemohl občany koronavirem strašit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

18:01 Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

Generál v záloze Andor Šándor byl hostem pořadu na serveru Česká média, mj. k tématu hybridní války.…