Znovu je živo kolem státních vyznamenání. Nad jedním jménem zuří Jan Rejžek a Miroslav Kalousek

26.05.2018 9:16

Udělení státního vyznamenání komunistickému spisovateli a básníkovi Karlu Sýsovi podpořila nejen hlasovací koalice ANO, SPD a KSČM, ale i ČSSD a Piráti. Sýs se ke KSČM hlásí dosud, dokonce za tuto stranu kandidoval v minulosti i do Senátu. Píše to server Echo24.cz.

Znovu je živo kolem státních vyznamenání. Nad jedním jménem zuří Jan Rejžek a Miroslav Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Sýs
reklama

Sýsovo možné vyznamenání následně okomentovali hudební kritik Jan Rejžek i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. 

„Jen zírám. Pakliže Bartošovi Piráti podporují nějakou cenu pro provařeného předlistopadého bolševika a milicionáře Sýse z ---- Halo novin, zešíleli,“ poznamenal k tomu Rejžek. 

  • Původní text ZDE.

„Ve svém prvním funkčním období vyznamenával Zeman normalizační bolševiky z vlastního rozhodnutí. Teď už to bude moci dělat na doporučení sněmovny. Pokrok nezastavíš,“ dodal Kalousek. 

Pro udělení medaile Sýsovi se vyjádřili v pátečním hlasování ve Sněmovně i Piráti – a to hned 14 z 22 jejich členů. Včetně jejího předsedy Ivana Bartoše. Poslanci ANO pak Sýse podpořili hned 60 hlasy, SPD, KSČM a ČSSD rovněž Sýse podpořili většinově. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!

12:10 Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!

„Jsme členskou zemí Evropské unie i Severoatlantické aliance. Je v našem zájmu udržovat dobré vztahy…