Zoufalá Merkelová letí za Trumpem, aby ji zachránil, soudí komentátor

05.03.2017 10:03

Německá kancléřka Angela Merkelová pospíchá za 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem, píše v komentáři pro Reflex.cz Viliam Buchert. Na některých věcech se sice politici neshodnou, ale potřebují se. Merkelová prý Trumpa potřebuje opravdu hodně, protože předvolební průzkumy jí v Německu nevěstí mnoho dobrého.

Zoufalá Merkelová letí za Trumpem, aby ji zachránil, soudí komentátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová

Angela Merkelová a Donald Trump se na lecčems neshodnou. Kupříkladu na otázce přístupu k migrantům. Merkelová migrantům otevřela náruč, Trump jim do cesty staví zeď.

„Jenže na přístupu k migrantům se kancléřka už nedomluví ani s většinou Němců, protože americký prezident má v tomto případě jednoduše k pravdě daleko blíže. Ještě významnější pro nás je, že tlak Trumpa poměrně velmi rychle přiměl Německo, aby začalo zcela vážně uvažovat o tom, že konečně začne plnit své závazky vůči NATO,“ poznamenává komentátor.

Ačkoli je Německo nejbohatší zemí Evropy, přispívá do společného rozpočtu NATO podstatně méně, než by bylo záhodno. Spolková republika se zavázala platit na svou obranu dvě procenta HDP, přičemž platí asi 1,2 procenta. Možná si prý už i Německo uvědomuje, že se bez vojenské síly NATO neobejde.

Celý text naleznete zde.

„Merkelová za Trumpem pospíchá i ze dvou dalších důvodů. Čekají ji doma na podzim volby a oproti minulým letům není její postavení tak silné. Potřebuje se tedy před voliči prezentovat jako jedna z vůdkyní světa,“ konstatuje Buchert.

Takže až nejmocnější dáma Evropy přijede 14. března do Washingtonu, můžeme se těšit na úsměvy, objímání, přátelské poplácávání po ramenou.  

„Kancléřka i Trump dobře vědí, že jinak to nejde. Když se k tomu přihodí nějaké investice v obou zemích, uvidíme i překvapivé úsměvy. Protože politika, to je často i hra pro kamery, přestože v zákulisí se děje něco naprosto jiného,“ připomíná Buchert.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

21:26 Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

Jako každou neděli se i dnes premiér Andrej Babiš přihlásil se svým facebookovým hlášením „Čau lidi“…