Zoufalý pomníček z časů Sobotky. Znalec ocenil vyhození hlavní hygieničky Gottvaldové

13.03.2020 7:26

Vláda z pozice hlavní hygieničky odvolala Evu Gottvaldovou. Na tiskové konferenci, kde se předseda vlády Andrej Babiš (ANO) vyjadřoval k situaci v Česku, k vyhlášení nouzového stavu, a oznamoval, že se zakazují všechny akce, na kterých by se sešlo víc než 30 lidí, uvedl také, že Gottwaldová skutečně bylo odvolána. Někdejší mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt k tomu řekl své.

Zoufalý pomníček z časů Sobotky. Znalec ocenil vyhození hlavní hygieničky Gottvaldové
Foto: Repro ČT24
Popisek: Premiér Andrej Babiš a Adam Vojtěch

Server iDNES.cz jako první přinesl informaci, že se vláda rozhodla odvolat hlavní hygieničku Evu Gottvaldovou. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) oznámil, že kabinet nebyl s prací hygieničky spokojen. Předseda vlády má za to, že nezvládala úkoly, které jí byly uloženy. „Podle nás paní hlavní hygienička nezvládla svoji práci a svoji pozici,“ řekl Babiš.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dodal, že rozhodnutí kabinetu bylo jednomyslné.

Gottvaldovou nahradila jako pověřená ředitelka středočeské hygienické stanice Jarmila Rážová.

Někdejší mluvčí Ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt rozhodnutí vlády přivítal. A obul se přitom do exministra zdravotnictví za ČSSD Svatopluka Němečka

„Podle iDNES vláda odvolává hlavní hygieničku Evu Gottvaldovou. To je dobře. Odvolanou Gottvaldovou prosadil do funkce ministr zdravotnictví za ČSSD Svatopluk Němeček a bylo to jeho asi nejhorší personální rozhodnutí (je to odpovědnost i premiéra Sobotky, hlavní hygieničku jmenuje vláda). Už tenkrát bylo jasné, že jakmile se objeví nějaký skutečně vážný problém, shoří jako papír. Řízením úřadu vláda pověří ředitelku středočeské hygienické stanice Jarmilu Rážovou. To je podle mne o několik tříd vyšší úroveň a v dané chvíli dobrá volba,“ napsal Cikrt na sociální síti Facebook.


Tomáš Cikrt je spokojen

Eva Gottvaldová, odbornice na výživu a magistra v oboru „výživa člověka“ pracovala od roku 2007 na ministerstvu zdravotnictví v sekci ochrany a podpory veřejného zdraví. Od roku 2012 pracovala v Bruselu pro stále zastoupení při EU, kde se podílela na přijímání mnoha směrnic zavádějících společný přístup EU ke zdravotnictví.

V roce 2016 si jí ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček vybral jako hlavní hygieničku ČR a současně svou náměstkyni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala, Bartoš a spol.? Nerozumím jim... Expert zničil jejich kampaň. Chyba jako s Čaputovou

16:18 Fiala, Bartoš a spol.? Nerozumím jim... Expert zničil jejich kampaň. Chyba jako s Čaputovou

Marketingový expert Milan Šemelák tvrdí, že populisté na celém světě budou válcovat liberální demokr…