Zoufalý primátor Kladna chce celé město prohlásit za vyloučenou lokalitu. Jsme na hranici sociálního smíru, líčil v rádiu

04.10.2017 17:39

Primátor Kladna Milan Volf chce celé město prohlásit za vyloučenou lokalitu. Může tak zastavit příval sociálně nepřizpůsobivých osob, který podle něj město ohrožuje? Nejen na to se politika zeptala Marie Bastlová ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu.

Zoufalý primátor Kladna chce celé město prohlásit za vyloučenou lokalitu. Jsme na hranici sociálního smíru, líčil v rádiu
Foto: Archiv
Popisek: Centrum města Kladno. Ilustrační foto

Pokud by bylo Kladno vyhlášeno za vyloučenou lokalitu, už by ve městě nikdo nový nezískal příspěvek na bydlení. „My jsme na hranici sociálního smíru... Když spočítám přestupky a majetkové zločiny, tak se dostaneme na deset takových situací během jednoho dne,“ prohlásil Volf. „Pokud máte nepřizpůsobivé ve městě, tak to hodně pocítíte. Stát před sebou tenhle problém tak trochu postrkává a my řešíme důsledky,“ zlobil se v rádiu Volf.

V tuto chvíli prý ve městě žije asi 800 nepřizpůsobivých, ale když k tomu přičtete jejich rodiny, číslo naroste. Volf prý počítá s tím, že slušný obyvatel Kladna může upadnout do nějakých problémů a jistě je třeba mu pomoct, ale město chce rozlišovat mezi slušnými a neslušnými obyvateli. „Paní redaktorko, máme velice erudovaný sociální odbor,“ zdůraznil primátor. Znovu a znovu zdůrazňoval, aby se do města nestahovali noví nepřizpůsobiví.

Ale nestačilo by vyhlásit za problematickou jen jednu ulici, zeptala se v jednu chvíli moderátorka. Prý by to nestačilo, protože nepřizpůsobiví by se prý jen přesunuli jinam a opakovala by se situace, za které se slušní Kladeňáci nevyspí. Vypadá to tak, že nepřizpůsobivý si najde volný byt, úřad práce za něj zaplatí třeba tříměsíční kauci, nepřizpůsobivý se nastěhuje do bytu a začne v tom domě dělat „bordel“. Slušní lidé trpí.

„Ten, kdo pronajímá byt, má největší byznys, když ho pronajímá těmto nepřizpůsobivým. Tihle lidé nepracují a jen si chodí pro dávky. Hodně se množí, protože díky tomu dostávají další peníze,“ popsal situaci primátor. „Představte si, že to dítě dosáhne 18 let, tak si zažádá o nějaký sousední byt. A když to takhle půjde dál, vznikne celá problematická lokalita.“ Jestliže se nepřizpůsobiví budou chtít stěhovat třeba pryč z Kladna, ať se odstěhují. Cílem primátora prý je, aby v Kladně nežil nikdo, kdo se nechová slušně. „My rozhodně nebudeme žádné otevřené město,“ zdůrazňoval Volf.

„Dokonce se domníváme, že soužití s nepřizpůsobivými je téměř nemožné,“ prozradil posluchačům primátor. Prý se obrátil i na Člověka v tísni, ale jen se dozvěděl, že musí nepřizpůsobivé lépe integrovat, což se podle jeho názoru zkrátka nedá. Už proto, že ti lidé nechtějí pracovat.

„Já jsem si povídal s dětmi nepřizpůsobivých. Já jsem jim jednou rukou rozdával tužky a druhou rukou jsem jim vyndával ruce ze svých kapes, protože se mi pokoušely ukrást mobil,“ prozradil Volf s tím, že by dávky měly dostávat jen rodiny, které poctivě posílají děti do školy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z Václaváku

22:09 Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z Václaváku

V úterý večer se v Praze na Václavském náměstí uskutečnila proti premiérovi a ministryni spravedlnos…