Zruší se roušky ve školách? Je to nefér v hospodách nejsou, říká Hamáček

07.06.2021 16:51

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) si myslí, že díky zlepšené situaci by mělo dojít ke zrušení povinného nošení roušek ve školách. „Zrušil bych nošení roušek ve školách. Považujeme to za nefér, že v restauracích roušky třeba nejsou a ve školách ano,“ řekl Hamáček s tím, že by se mělo jednat o osm krajů, kde je situace nejlepší.

Zruší se roušky ve školách? Je to nefér v hospodách nejsou, říká Hamáček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády Jan Hamáček

„Jsem přesvědčený, že situace je tak dobrá, že bychom měli přehodnotit roušky ve školách. Minimálně v osmi krajích by mohla být situace změněná. Považujeme za nefér, že v restauracích roušky třeba nejsou a ve školách ano,“ uvedl Hamáček podle informací serveru CNN Prima NEWS s tím, že o tom, které kraje by mohly být z nařízení vyjmuty, rozhoduje ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Konec roušek ve školách mezitím začal doporučovat i MeSES v čele s epidemiologem Petrem Smejkalem. „Stálé kolektivy (třídy, oddělení ve firmě apod.), které byly po dobu několika týdnů pravidelně testovány, lze považovat za méně rizikové než náhodně se setkávající skupiny (služby, hromadné akce apod.),“ uvedl v prohlášení Smejkal.

O zrušení roušek ve školách by měla v pondělí odpoledne rozhodovat vláda. Lidem se nelíbí paradox, že v restauracích lidé s potvrzeným negativním testem nebo očkováním mohou sedět hodiny bez roušek, zatímco taktéž testované děti musejí po celou výuku roušky nosit. Roušky a respirátory se alespoň nemusejí nosit v mateřských školách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…