Zrušme EU, vyzývá Kuras. Jinak prý Evropa vykrvácí

4. 5. 2011 20:52

Pozvání do středečního Hydeparku přijal spisovatel, dramatik, publicista a dlouhodobý kritik Evropské unie Benjamin Kuras. Ten kritikou na adresu Unie a situace na Západě obecně nešetřil ani v České televizi.

Zrušme EU, vyzývá Kuras. Jinak prý Evropa vykrvácí
reklama

Na dotaz diváka, co by zaručilo v Evropě bezpečnost, pokud by zanikla Evropská unie, uvedl radikální odpůrce tohoto společenství lapidárně: "To, co ji zaručovalo před vznikem EU, tedy NATO. Nic víc nepotřebujeme."

Takáč naléhal, Kuras byl nekompromisní

Moderátoru Danielu Takáčovi ale Kurasova reakce nestačila. Zajímalo jej, zda by stavu Evropské unie pomohla třeba její restrukturalizace či reforma. "Ne reforma, ale zrušení," uvedl jednoznačně Kuras.

Zaregistruj se a vyhraj. Více info

Na dotaz dalšího z diváků, zda Západ zažívá krizi demokracie, pak dodal, že "Evropa páchá sebevraždu pomalým krvácením." To se podle něj projevuje v řadě oblastí, nejen v ekonomice a finančnictví, ale třeba i ve vzdělávání, migraci a podobně. V blízké budoucnosti tak podle spisovatele můžeme očekávat "absolutní krach systému."

Systém je chybný už od základu

Ten je podle něho v Evropské unii nastaven špatně už principiálně. "Celý systém, kde někde musím odevzdat peníze a pak je získávám zpátky, je chybný," narazil Kuras v České televizi například na čerpání evropských dotací a subvencí.

V pořadu se vyjádřil ale také k události, která v pondělí významně zahýbala celosvětovým děním. Tedy údajnému zabití Usámy bin-Ládina.

Usáma se hodil Obamovi?

"Už nějaké dva, tři roky jsme ho neviděli, na oznámení o smrti se čekalo, jak to bude výhodné politicky. Obamovi upadá podpora u lidu, potřeboval si ji  napravit..." řekl v pořadu Kuras, který se domnívá, že k zabití Ládina nemuselo dojít právě nyní. Nemá pro to sice prý důkazy, nicméně považuje tuto variantu za pravděpodobnou. 

Dále čtěte:


Kuras (Svobodní): Evropské strachy a laskominy
Euroskeptičtí Češi: Dnes by do Unie nevstoupili

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpal Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

13:39 Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpal Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

„Politika v době šílené. Podle čeho se pozná, kdo je vlastně ve vládě a kdo v opozici?“ zahájil deba…