Zrzka z ČT, na kterou Zeman dělal aligátora, odešla od Nory Fridrichové sloužit Jiřímu Drahošovi. Zde je více

01.05.2017 13:41

Lenka Pastorčáková už nepracuje pro Českou televizi. Tahle práce je „fuč“, jak to sama okomentovala na sociální síti Facebook. Tamtéž obratem vysvětlila, proč se postavila po bok právě Jiřímu Drahošovi jako jeho mluvčí. Mohla za to snad zkušenost se Zemanovým aligátorem?

Zrzka z ČT, na kterou Zeman dělal aligátora, odešla od Nory Fridrichové sloužit Jiřímu Drahošovi. Zde je více
Foto: jiridrahos.cz
Popisek: Jiří Drahoš

Po 11 letech se Lenka Pastorčáková proměnila z novinářky známé kupříkladu z pořadu 168 hodin v tiskovou mluvčí jednoho z prezidentských kandidátů, Jiřího Drahoše. Velmi specifickou roli přitom sehrála již v první přímé volbě prezidenta republiky před čtyřmi lety, kdy na ni Miloš Zeman dělal „aligátora“.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Pan Drahoš je prý první osobností, které kývla na to, že bude dělat mluvčí. Nabídek přišlo víc, ale profesor Drahoš je prvním politikem, resp. možným budoucím politikem, se kterým souzní.

„S profesorem Jiřím Drahošem jsem poprvé natáčela zhruba před půl rokem jakožto s předsedou Akademie věd. Ptala jsem se ho tehdy, co soudí o tom, že jeden matematický génius s vývojovou dysfázií možná neodmaturuje, protože nezvládne sloh. Jiří Drahoš se jen lehce pousmál a nabídl mladému astronomovi práci v Astronomickém ústavu, maturita nematurita. „Tohle je budoucí prezident,“ sdělila jsem tehdy kameramanovi při odchodu. „Jen kroutil hlavou,“ prozrazuje dáma.

V Jiřím Drahošovi se podle Pastorčákové snoubí moudrost, vyrovnanost a důvěryhodnost. To vše je doplněno velkou dávkou úcty k lidem a jako třešnička na dortu se v popisu Drahošových vlastností skví přirozenost. 

Pastorčáková si prý dokonce vsadila na Drahošovo vítězství a byla to její první sázka v životě. Panu profesorovi věří natolik, že jí za tu sázku stál. Vsadila si prý ještě dlouho před tím, než oznámil kandidaturu. Den se sešel se dnem a najednou dostala nabídku, jestli by se nechtěla přidat ke Drahošovu týmu. S potěšením ji přijala.

„Pořad 168 hodin miluju; stejně jako lidi, kteří jej tvoří. Panu profesoru ale věřím. Věřím v něj a věřím v budoucnost nás všech pod jeho ochrannou rukou. V ČT jsem měla své jistoty. Věřím ale, že v Jiřím Drahošovi můžeme všichni získat jistotu největší – kvalitního prezidenta,“ uzavřela dáma s tím, že tomu věří stále více lidí. 

Lenka Pastorčáková napsala:

Proč Jiří Drahoš?

Dnes jsem se po 11 letech probudila s vědomím, že práce, kterou jsem milovala, je fuč, Ptáte se mě: Proč? A proč právě Jiří Drahoš? Tady je má odpověď.

Za těch 11 let jsem dostala zhruba tucet nabídek na tiskovou mluvčí a nejrůznější PR. Vždy jsem dospěla k názoru, že na druhý břeh ještě nechci. A pokud někdy, tak kvůli člověku, s jehož názory a charakterem se plně ztotožním.

S profesorem Jiřím Drahošem jsem poprvé natáčela zhruba před půl rokem, jakožto s předsedou Akademie věd. Ptala jsem se ho tehdy, co soudí o tom, že jeden matematický génius s vývojovou dysfázií možná neodmaturuje, protože nezvládne sloh. Jiří Drahoš se jen lehce pousmál a nabídl mladému astronomovi práci v Astronomickém ústavu, maturita/nematurita. „Tohle je budoucí prezident,“ sdělila jsem tehdy kameramanovi při odchodu. Jen kroutil hlavou.

O pár týdnů později jsem s Jiřím Drahošem natáčela znovu. Jakožto s potenciálním kandidátem na prezidenta. Nešlo ani tak o to, co říkal, ale jak to říkal. Zkuste smíchat moudrost s vyrovnaností a důvěryhodností, přihoďte pořádnou dávku úcty k lidem a vše okořeňte přirozeností. Vzejde vám z toho Jiří Drahoš.
Pak jsme s několika přáteli zamířili vsadit si na prezidentské kandidáty. Moje první sázka v životě. Jiří Drahoš v té době kandidaturu ještě ani neoznámil a měl kurz 7:1. Vsadila jsem na něj. Leckdo si ťukal na čelo. Vždyť ho nikdo nezná, kroutili tehdy hlavami …

Kvůli tomuto člověku bych po jedenácti letech opustila média, kdyby o to stál, svěřila jsem se někdy v té době mezi řečí kamarádovi. Kamarád měl kamaráda a tak se ke mně druhý den doneslo, že bych se panu profesorovi hodila do týmu.

Zaběhla jsem do knihkupectví pro knihu Věda života – Rozhovory s profesorem Jiřím Drahošem. Můj názor byl hotový, vyšperkovaný vědomím, že pocházíme ze stejného regionu a dcery Jiřího Drahoše se jmenují stejně jako já s mou sestrou. A tak jsme si „plácli".

Pořad 168 hodin miluju, stejně jako lidi, kteří jej tvoří. Panu profesoru ale věřím. Věřím v něj a věřím v budoucnost nás všech pod jeho ochrannou rukou. V ČT jsem měla své jistoty. Věřím ale, že v Jiřím Drahošovi můžeme všichni získat jistotu největší - kvalitního prezidenta. A mimochodem těch, co kroutí hlavou, je čím dál méně a méně …

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

19:41 „Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

Čubčí syn Porošenko, gruzínští střelci z oken konzervatoře na kyjevském Majdanu. Spálení lidé ve vyp…