Župan, spánek, „čumění na bednu“ a tajné odhalení. Prskání médií na Donalda J. Trumpa dosáhlo srandovního vrcholu

08.02.2017 9:21

Amerika řeší zásadní problém týkající se prezidenta Donalda Trumpa. Jde o to, zda hlava státu nosí doma župan, či nikoliv. Spor, který rozpoutalo kategorické dementi prezidentského mluvčího, však prý může mluvčího stát místo. Donald Trump je s ním prý hrubě nespokojen.

Župan, spánek, „čumění na bednu“ a tajné odhalení. Prskání médií na Donalda J. Trumpa dosáhlo srandovního vrcholu
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Donald Trump

Vše začalo, když v neděli deník New York Times, který s Trumpem válčí už od předvolební kampaně, zveřejnil apokalyptickou reportáž z Bílého domu. Líčí, kterak nový tým, který si prezident přivedl, není schopen v prezidentském sídle fungovat a nepřekonatelné problémy mu dělají i takové věci jako najít v místnosti vypínač na světlo. Návštěvníci jsou prý ponecháváni, aby si cestu labyrintem chodeb našli sami, protože nikdo z Trumpova týmu neví, kudy se po Bílém domě chodí. Vrcholem článku pak bylo líčení, kterak k rozvratu administrativy vehementně přispívá sám prezident, který místo práce sedí dlouhé hodiny v županu u televize a poznamenává si negativní zprávy o své osobě.

Na článek reagoval Sean Spicer, tiskový mluvčí prezidenta. Ten už se stihl rozhádat s novináři kvůli fotografiím z inaugurace znevažujícím počet Trumpových příznivců v kontrastu s jeho předchůdcem Barackem Obamou. Nyní vystoupil proti obvinění New York Times a jejich článek označil za zcela smyšlený. Informace v něm uvedené prý vůbec neodpovídají realitě, včetně toho, že prezident Trump rozhodně nechodí po Bílém domě v županu. „Myslím, že pan prezident nevlastní žádný župan. Docela určitě ho nenosí,“ sdělil mluvčí.

Prezidentovým odpůrcům po těchto slovech nastaly žně a sociální sítě se začaly plnit obrázky Donalda Trumpa v županu, popírajících slova jeho mluvčího, že prezident žádný takový kousek nemá v šatníku. S gustem tento soubor obrázků z koupání šíří zejména jistý John Aravosis, dle vlastních slov „editor AMERICAblog a advokát LGBT“ s profesní minulostí v OSN a americkém Senátu.

 

 

Mluvčímu Seanu Spicerovi tato trapná epizoda příliš nepomohla. A dost možná definitivně rozhodla o jeho osudu, britský server Independent totiž přináší zprávu, že prezident je se svým mluvčím hrubě nespokojen. Svůj názor už prý dal velmi příkře najevo Reinci Priebusovi, šéfovi administrativy Bílého domu, který měl Spicera prezidentovi doporučit. Jak zjistila televize CNN, Spicer je dlouhodobým blízkým spolupracovníkem Priebuse už z časů, kdy oba působili v aparátu Republikánské strany. Prezident prý nyní intenzivně hledá někoho, kým by mluvčího mohl nahradit.

TEXT O MOŽNÉM SPICEROVĚ VYHAZOVU

Prezidentování je surrealistický zážitek

Zprávy o nízké produktivitě prezidenta Trumpa, vděčně prezentované vysedáváním v županu u televize, uvádí na pravou míru web deníku New York Post. Ten připomíná prezidentova vlastní slova pro televizi Fox News, že obvykle spí pouhé čtyři hodiny denně. Práci prý obvykle končí mezi půlnocí a jednou hodinou ráno, pak jde spát, ale opět se probouzí kolem páté, kdy začíná nový den čtením novin a sledováním televizního zpravodajství. Připomeňme, že jeho kritici se mu v prezidentské kampani i po volbách posmívali i za to, že své legendární tweety často publikuje v pozdních večerních či nočních hodinách.

VÍCE ZDE

Na druhou stranu Trump připustil, že nástup do politiky a do Bílého domu pro něj byl „surrealistický zážitek“ a zcela mimořádná životní zkušenost, která ho dnes a denně něčím překvapuje. „Ale musím se přes to přenést, protože máme před sebou moc práce,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Zeman napaden. Jde o vážnou věc. Hovoří média a Jiří Ovčáček

18:40 Miloš Zeman napaden. Jde o vážnou věc. Hovoří média a Jiří Ovčáček

Redaktor veřejnoprávního Českého rozhlasu Pavel Polák uveřejnil informaci, která notně rozzlobila hr…