Zvláštní „uprchlická daň“. Nový nápad z Bruselu

10.10.2015 9:35 | Zprávy
autor: vam, čtk

Německá vláda vede s Evropskou komisí neformální rozhovory o zavedení určité formy evropské solidární daně, ze které by se financovala část výdajů souvisejících s uprchlickou krizí. Informoval o tom německý list Süddeutsche Zeitung. Nový poplatek by prý mohl mít například podobu přirážky k dani z přidané hodnoty. Tento dodatečný výnos by pak putoval do rozpočtu Evropské unie.

Zvláštní „uprchlická daň“. Nový nápad z Bruselu
Foto: Radim Panenka
Popisek: Policie vyvádí uprchlíky z rychlíku v Břeclavi do připravených autobusů

Získané peníze by prý byly využity například k financování ochrany vnějších hranic EU. Část peněz by měla být určena také ke zlepšování životních podmínek v zemích, ze kterých uprchlíci přicházejí, píše Süddeutsche Zeitung.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo jezdí na naftu, tomu strop pomůže. Benzínáři si ale nepolepší

18:35 Kdo jezdí na naftu, tomu strop pomůže. Benzínáři si ale nepolepší

Vláda oznámila cenový strop na benzín a naftu, který však začne platit až od středy 8. dubna. Parlam…