Drábek nesmí uzavřít smlouvu s IBM. Rozhodl o tom antimonopolní úřad

29.06.2012 20:16 | Zprávy

Ministerstvo práce a sociálních věcí nemůže zatím uzavřít s firmou IBM smlouvu na pronájem systému, který má zabránit chybám a podvodům při vyplácení sociálních dávek. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil s ministerstvem správní řízení a vydal předběžné opatření.

Drábek nesmí uzavřít smlouvu s IBM. Rozhodl o tom antimonopolní úřad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek z TOP 09

Na postup ministerstva si stěžovala česká pobočka velké softwarové společnosti SAS Institute ČR. Podle informací z médií si ministerstvo plánuje systém pronajmout od IBM a ušetřit tak až pět miliard korun ročně. Podle Hospodářských novin bude program kromě žadatelů o dávky kontrolovat také úřady a posudkové lékaře, propojí a vyhodnotí informace ze všech dostupných databází. Může tak ohodnotit například ordinace, kde je vysoký nebo naopak příliš nízký počet prohlídek.

Podle médií ministerstvo nevypsalo klasické výběrové řízení, IBM ale za kontrolu dávek nedostane nic, dokud systém nezačne přinášet úspory. Vláda už projekt schválila, připravovány jsou potřebné smlouvy, uvedly v květnu HN.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr, čtk

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Vítáte Trumpův ,,mírový plán“

Rusko je podle vás vítěz války. To je podle vás dobře? Co myslíte, že udělá Putin pak, když mu to s Ukrajinou takto snadno vyjde? Nemělo se spíš udělat víc, aby byl on ten poražený? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to měl veřejně říct.“ Ševčík odmítl Pavla a „loutkovodiče“

19:45 „Tak to měl veřejně říct.“ Ševčík odmítl Pavla a „loutkovodiče“

Poslanec za SPD Miroslav Ševčík komentoval probíhající vyjednávání o nové vládě Andreje Babiše a vym…