Kauza Parkanová a kdákající kachny. Souvislost zná Karel Steigerwald

07.07.2012 7:04 | Zprávy
autor: jno

Česká politika a kachny mají stejnou taktiku. Jedná se o falešné odlákání nepřítele od svého hnízda za pomocí falešných skutečností, když je zle. Alespoň podle komentátora MF Dnes Karla Steigerwalda. Když se totiž lidé či lovecký pes blíží k hnízdu a hrozí nebezpečí, začne křik a kdákání a svede se pozornost jinam.

Kauza Parkanová a kdákající kachny. Souvislost zná Karel Steigerwald
Foto: hns
Popisek: Letadlo CASA

Komentátor sobotní MF Dnes přirovnává taktiku politiků ke kachnám. Ty za žalostného kdákání totiž odpajdají s nalomenými křídly vždy, když je poblíž hnízda pes. Když ho ale kačice odláká dost daleko od hnízda, přestane kdákat a uletí pryč. Pes nechápe a na hnízdo zapomene.

To samé se dá podle komentátora Karla Steigerwalda vidět i na našich politicích s hnízdem důležitých kauz. V kauze Parkanová (TOP09) se podle něj rozkdákala celá politická scéna. „Veřejnost včetně veřejnosti politické se má tímto nasytit – každý má stanovisko vytvořené z emocí, k tomu obrovský mediální hluk, polámaná křídla kachny, která nám, jak jinak, před nosem zase uletí,“ píše komentátor s tím, že místo důležitých kauz jako CASA řešíme detektivy, kteří se bojí telefonátu ministra, obavy z policejního státu či peníze paní Exkocourkové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Maďarsko

Tvrdíte, jak nás Maďarsko brání před rozpínavosti Bruselu. To jako jak konkrétně brání nás? A nemyslíte, že hlavním ohrožením je pro nás Rusko? A brání nás snad před jeho rozpínavostí? Podle mě je to přesně naopak. Není toto nebezpečné? A vám nevadí, že Maďarská vláda Rusku donáší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maďarsko z ČT? Jiná realita. V ulicích klid, pak přišla noc

17:45 Maďarsko z ČT? Jiná realita. V ulicích klid, pak přišla noc

Zatímco část evropských médií líčí Maďarsko jako zemi na pokraji úpadku, realita v ulicích Budapešti…